Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Kelechi Iheanacho został okrzyknięty bohaterem środowego meczu Manchesteru City z Crystal Palace w meczu Pucharu Ligi Angielskiej. 19-letni Nigeryjczyk zdobył bramkę i zanotował dwie asystę w meczu zakończonym zwycięstwem 5:1. Szkoleniowiec Manchesteru City, Manuel Pellegrini podczas pomeczowej konferencji podsumował występ swojego podopiecznego.

– To było bardzo ważne dla Kelechiego, aby po raz kolejny udowodnić, że jest dobrym zawodnikiem. Pokazał, że nie jest tylko i wyłącznie napastnikiem, zaliczając dwie asysty. Cieszy mnie jego rozwój. Wciąż ma wiele rzeczy do poprawy i musi się wiele uczyć, ale udowodnił, że idzie w dobrym kierunku – powiedział Pellegrini podczas rozmowy z oficjalną stroną klubową.

– Nigdy nie miałem wątpliwości co do jego umiejętności. Widzę go na co dzień, widzę jak ciężko pracuje na treningach i wiem, że ma osobowość odpowiednią do tego, aby stać się ważnym zawodnikiem City.

– Kelechi nie jest tylko napastnikiem, egzekutorem. Musi popracować jednak nad swoją kontrolą nad piłką. To co mi się w nim podoba, to fakt, że zawsze ma uniesioną głowę do góry, co było widać w momencie, kiedy zauważył De Bruyne’a.