Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Manuel Pellegrini po zakończeniu meczu z Southampton, pokusił się o krótkie podsumowanie sezonu w wykonaniu swojego zespołu. Obywatele w ostatnim meczu sezonu pokonali ekipę Świętych 2:0 i ostatecznie zapewnili sobie tytuł wicemistrzów Anglii.

– Jutro będziemy analizować sezon. Każdy zespół potrzebuje zmian i nowych twarzy. Zastanowimy się dlaczego nie udało nam się wygrać żadnego tytułu w tym roku i jakich zawodników musimy pozyskać, a którzy zawodnicy muszą zostać z nami – powiedział Pellegrini.

Chilijski szkoleniowiec poruszył też temat Franka Lamparda, który rozegrał wczoraj swój ostatni mecz w barwach Manchesteru City.

– To było bardzo ważne, aby zakończyć sezon przed naszymi fanami zwycięstwem.

– Myślę, że także Frank zasłużył na piękne pożegnanie. Myślę, że zdobyta bramka była dla niego bardzo ważna. Zasłużył na to zarówno jako piłkarz, jak i fantastyczny człowiek – stwierdził Pellegrini.

Na koniec szkoleniowiec pogratulował Sergio Agüero wywalczenia tytułu króla strzelców Premier League.

– Pracuję z nim na co dzień i wiem, jakim jest zawodnikiem. Zdobycie tytułu Złotego Buta było dla niego bardzo ważne. Jestem pewien, że w kolejnych latach będziemy obserwować dalszy rozwój Sergio jako zawodnika – stwierdził Pellegrini.

Źródło: www.mcfc.co.uk