Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Manuel Pellegrini wyznał, że nie wyklucza dalszych transferów do swojego zespołu. Zdaniem chilijskiego trenera, Obywatele posiadają wystarczająco siłę rażenia, aby skutecznie walczyć o tytuł najlepszej ekipy w Anglii, ale mimo to rozważa on uzupełnienie składu swojej drużyny kilkoma nazwiskami.

Szczególnie dużo mówiło się o wzmocnieniach w ofensywie po tym jak z klubem pożegnali się Edin Dzeko i Stevan Jovetic. Wydaje się jednak, że opcja ta nie wchodzi w grę.

– W tej chwili mamy do swojej dyspozycji Wilfrieda Bony’ego, Sergio Aguero i Raheema Sterlinga. Jest także Kelechi, ale jest to młody zawodnik, który musi pokazać, że może grać w Premier League. Myślę, że czwartym napastnikiem musi być młody zawodnik, a w tym przypadku jest to Kelechi – stwierdził Pellegrini.

– Jeśli dysponujesz dobrą drużyną, masz więcej możliwości i alternatyw. Mamy dobrą drużynę już w tym momencie, ale jeżeli mamy okazję poprawić kilka elementów, to chcemy z niej skorzystać.

– Więcej wariantów nie jest jednak równoznaczne z końcowym zwycięstwem, jeden lub dwóch piłkarzy więcej nie gwarantuje mistrzostwa. Ważne jest jednak, aby mieć silny skład, bo wszystkie inne zespoły także mają silne składy.

Źródło: www.manchestereveningnews.co.uk