Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Manuel Pellegrini był zadowolony z punktu wywalczonego przez jego zespół w wyjazdowym starciu z Manchesterem United, ale skrytykował swój zespół za brak stylu w tym spotkaniu. 

W spotkaniu na Old Trafford momentami można było odnieść wrażenie, że Obywatele skupiają się przede wszystkim na tym, aby nie stracić bramki.

– W pierwszej połowie graliśmy dobrze, na porównywalnym poziomie do United. W drugiej połowie zaczęliśmy jednak tracić wiele piłek i mieliśmy mniejsze posiadanie piłki. W tym przypadku ważne jest, aby skupić się na obronie i nie pozwolić przeciwnikowi na tworzenie szans i pod tym względem wywiązaliśmy się z zadania.

– Ciężko pracowaliśmy w tym meczu, United miało większe posiadanie piłki, ale nie miało zbyt wielu szans. Trafili w poprzeczkę i mieli kilka innych okazji, ale generalnie rzecz biorąc mieli jedynie większe posiadanie piłki.

– Jestem zadowolony z punktu, ale nie lubię grać w ten sposób. Najważniejsze jednak, że zdobyliśmy punkt, który możemy dopisać do swojego konta. Mam nadzieje, że w kolejnych meczach nie będziemy już grać w ten sposób.

– Remis nie jest zły. Zawsze trudno jest wygrać na stadionie Manchesteru United. Gdyby mecz odbywał się u nas, moglibyśmy czuć niedosyt, ale w takich okolicznościach wynik jest w porządku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj