Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Manchester City jest jedynym angielskim zespołem, któremu jak na razie udało się zakwalifikować do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Ponadto zawodnicy Obywateli rozgrywają bardzo dobry sezon na boiskach Premier League i po 12. kolejkach zajmują pierwsze miejsce w tabeli.

Szkoleniowiec The Citizens, Manuel Pellegrini liczy, że w sobotnim meczu z Liverpoolem, jego podopiecznym uda się utrzymać wysoką intensywność.

– Ważne jest, aby zachować intensywność, jaką prezentowaliśmy do tej pory, ponieważ rozgrywamy dobry sezon – rozpoczął swoją wypowiedź szkoleniowiec City.

– Jesteśmy jak na razie jedynym angielskim zespołem, który zakwalifikował się do kolejnej rundy Ligi Mistrzów. Ponadto awansowaliśmy do ćwierćfinału Pucharu Ligi i jesteśmy szczycie Premier League.

– Jedną z najważniejszych rzeczy w ważnych meczach jest to, aby mieć trzeźwość umysłu. To bardzo ważne i mam nadzieję, że jesteśmy w stanie sobie z tym poradzić.

– Myślę, że nie jesteśmy pod presją, dlatego że znajdujemy się na pierwszym miejscu w tabeli. Każdy dąży do tego, aby być na pierwszym miejscu. Dla mnie jest to przyjemność i osobiście zrobię wszystko, abyśmy tam pozostali. Powoli przyzwyczajmy się do tego, że jesteśmy faworytami mediów i postrzega się nas jako głównych kandydatów do wygrania Premier League.

Sobotni mecz będzie bardzo ważny dla Raheema Sterlinga i Jamesa Milnera. Obaj zawodnicy podczas letniego okienka transferowego zmienili kluby – Sterling przeniósł się z Liverpoolu do City, a Milner w odwrotnym kierunku. Manuel Pellegrini przedstawił swoją opinię w tej sprawie.

– Mecze przeciwko byłej drużynie zawsze są szczególne dla każdego zawodnika. W przypadku Raheema Sterlinga i Jamesa Milnera będzie podobnie – to część kariery zawodnika.

– Latem zrobiliśmy wszystko co mogliśmy, aby przekonać Jamesa do pozostania w klubie, ale chciał szukać nowych wyzwań. Rozumiemy to i respektujemy, ponieważ nie mogliśmy zrobić nic więcej.

 – Co do Raheema, to zawsze mówiłem, że to bardzo młody zawodnik, który musi jeszcze wiele poprawić w swojej grze. To bardzo ważne i musi pokazywać swój rozwój w każdym meczu.

 – On ma dopiero 20 lat, więc ma jeszcze sporo pracy przed sobą. Myślę, że będzie ważnym graczem, nie tylko dla City, ale i dla reprezentacji Anglii.