Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Manuel Pellegrini w dalszym sezonie będzie pełnił funkcję trenera Manchesteru City. Taką informację podał prezes klubu z Etihad Stadium, Khaldoon Al Mubarak podczas wywiadu dla klubowej telewizji.

W ostatnim czasie wiele mówiło się o tym, że Pellegrini pożegna się z Manchesterem City mimo obowiązującego jeszcze przez rok kontraktu. Władze klubu miały być rozczarowane wynikami zespołu i faktem, że nie zdobył on żadnego trofeum w minionym sezonie.

Khaldoon Al Mubarak zdementował jednak te doniesienia, twierdząc że jest w stu procentach zgodny z Manuelem Pellegrinim w zakresie analizy, co poszło nie tak i co należy zrobić, aby poprawić wyniki zespołu w przyszłości.

Praktycznie przez cały sezon Pellegrini był ofiarą spekulacji prasowych, a media w roli nowego trenera City w sezonie 2015/16 widziały Pepa Guardiolę, Carlo Ancelottiego lub Jürgena Kloppa.

Al Mubarak poinformował jednak, że nigdy nie było tematu zwolnienia chilijskiego trenera.

– Każdego roku na koniec sezonu patrzymy wstecz i przeprowadzamy analizę, omawiając wady i zalety, zastanawiając się co poszło dobrze, a co należy poprawić.

– W tym roku odbyliśmy już stosowne rozmowy. Manuel jest rozczarowany, porównując miniony sezon do tego, w którym zdobyliśmy mistrzostwo. To zrozumiałe, i zgadzam się z nim, w jego ocenie, co funkcjonowało dobrze, a co nie i co należy poprawić. 

– Zostawiamy ostatni sezon za nami i myślimy o kolejnym wspólnie z  Manuelem, Txikim i Ferranem i resztą zespołu. Manuel ma bardzo jasny obraz tego, co należy zrobić latem oraz tego co musi zrobić samodzielnie i co musimy zrobić wspólnie jako klub.

– Szejk Mansour wspiera nas w naszych działaniach. To dla nas normalne, ale w tym roku chcemy wykonać bardzo dobrą pracę i mieć pewność, że zrobiliśmy wszystko, aby Manuel miał do swojej dyspozycji drużynę, która będzie konkurować w przyszłym roku na każdym poziomie. 

Źródło: www.manchestereveningnews.co.uk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj