Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

W piątkowy wieczór, ekipa Manchesteru City dotarła do Australii, gdzie będzie przygotowywać się do nowego sezonu Premier League. W kadrze zespołu Obywateli znalazło się wielu młodych zawodników, co jest spowodowane między innymi faktem, że wielu zawodników z pierwszego zespołu w dalszym ciągu przebywa na urlopach.

Szkoleniowiec wicemistrzów Anglii, Manuel Pellegrini podczas swojej pierwszej konferencji prasowej w Australii wyznał, że ma nadzieje, że młodzi piłkarze wykorzystają szansę, jaka im się nadarzyła.

– Będziemy mieć mieszankę młodych zawodników i piłkarzy z pierwszej drużyny.  Zabraliśmy do Australii wielu ważnych młodych zawodników, którzy mają szansę udowodnienia, dlaczego znaleźli się w tej drużynie – powiedział Pellegrini podczas konferencji prasowej.

– Między innymi z tego powodu jestem pewny, że kibice, którzy przyjdą zobaczyć nas na boisku w meczu z Melbourne zobaczą piękną grę.

– Spodziewamy się, że będzie to gra przydatna dla obu drużyn. My dopiero zaczynamy sezon, więc ważne jest, abyśmy zagrali najlepiej jak tylko potrafimy i z całą pewnością będzie to dobre doświadczenie dla nas – stwierdził chilijski trener.

Przypomnijmy, że w kadrze Manchesteru City znalazło się aż 16 piłkarzy z drugiego zespołu dowodzonego przez Patricka Vieirę.

Źródło: www.mcfc.co.uk