Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Manuel Pellegrini podczas konferencji prasowej przed poniedziałkowym meczem z Arsenalem stwierdził, że nadchodzące starcie z Kanonierami nie jest kluczowym spotkaniem obecnego sezonu.

Okres świąt Bożego Narodzenia jest bardzo ważnym momentem sezonu, ale zdaniem Chilijczyka jest jeszcze wystarczająco dużo gier, dlatego starcie z Arsenalem nie zadecyduje o losach mistrzostwa.

– Mecz z Arsenalem nie jest decydujący, ponieważ później czeka nas jeszcze 21 spotkań. Naszym celem jest zrobienie wszystkiego, aby zostać najlepszym zespołem w pierwszej części sezonu, a czeka nas spotkanie z zespołem, który ma o punkt więcej niż my. Jest to zatem spotkanie o sześć punktów. Zwycięstwo pozwoli nam wyprzedzic Arsenal.

– Musimy także brać pod uwagę Leicester, który wciąż jest liderem. Ponadto są zespoły, które są kilka punktów za nami. Tottenham także może być groźny, podobnie jak Liverpool i Crystal Palace. W Premier League to nie możliwe, aby o tytuł walczyły tylko dwa zespoły.