Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Manuel Pellegrini po raz kolejny wyraził swoje zadowolenie z powodu wyników osiąganych przez jego zespół. Chilijski trener zdradził, że po poprzednim, rozczarowującym sezonie odbył spotkanie z kilkoma zawodnikami, aby omówić szczegóły niepowodzeń i plan pracy w kolejnym sezonie.

– Miałem spotkanie z kilkoma zawodnikami po zakończeniu minionego sezonu. W pierwszej kolejności chłopcy krytykowali samych siebie, bo wiedzieli na co ich stać – wyznał Pellegrini.

– Większość moich zawodników nie zagrało najlepiej w minionym sezonie i nie dotyczy to tylko tych, których krytykowano najbardziej – Fernandinho, Yayę, Vincenta.

– Między innymi dlatego ważne było, aby starać się rozpocząć sezon w zupełnie innym stylu, zwłaszcza wobec zespołów które nas pokonały lub w ostatniej chwili utrzymały się przed spadkiem. W zeszłym sezonie straciliśmy wiele punktów z takimi ekipami.

– Myślę, że mój zespół zawsze był silny psychicznie. To nie jest łatwe, jeżeli zawsze jesteś pod presją. Tak było w zeszłym sezonie, ponieważ byliśmy mistrzami.

– Z drugiej strony moja drużyna radziła już sobie z takimi sytuacjami. Być może istnieje inny rodzaj presji, nad którym musimy popracować.

Źródło: www.manchestereveningnews.co.uk