Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Trener Manchesteru City Manuel Pellegrini ocenił wczorajszy, wygrany przez jego zespół mecz Ligi Mistrzów z hiszpańską Sevilla (3:1).

– Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ zagraliśmy kompletny futbol we wszystkich aspektach. Mieliśmy wiele szans na zdobycie bramki, ale brakowało skuteczności. Mogliśmy strzelić jeszcze kilka bramek. Ostatnio nie graliśmy za dobrze, ale cieszymy się, że zakwalifikowaliśmy się do kolejnego etapu na dwa mecze przed końcem zmagań w grupie – powiedział Pellegrini.

Ważne jest, aby zająć pierwsze miejsce w grupie. Nie jest to nasz największy priorytet, ale to wciąż poważny cel. W ostatnim sezonie mocno krytykowano nas za postawę w Lidze Mistrzów, więc teraz chcemy wyjść z pierwszego miejsca.

– Pokonanie Sevilli na ich terenie to bardzo trudne zadanie. Ciężko pracujemy każdego dnia i chcemy dalej grać w ten sposób, aby mieć większe szanse na zwycięstwa. Może Sevilla uważała, że jest w stanie nas pokonać, ale zdominowaliśmy ich jeżeli chodzi o posiadanie piłki i bardzo uniemożliwiliśmy im dobry występ. Powinniśmy nadal tak prezentować się w Europie i Premier League.

Po 4. kolejkach grupy D Manchester City z dziewięcioma punktami na swoim koncie plasuje się na pozycji lidera i ma już pewny awans do kolejnej rundy. Drugi Juventus traci do Obywateli zaledwie jeden punkt, natomiast Sevilla po wczorajszej przegranej nie ma już szans na wyjście z grupy.