Joleon Lescott
fot. www.mancity.com

Pod koniec listopada media obiegła sensacyjna informacja z Hiszpanii, według której były reprezentant Anglii oraz zawodnik Manchesteru City, Joleon Lescott miał zdecydować się na wznowienie piłkarskiej kariery w wieku 38 lat.

Hiszpański czwartoligowiec Racing Murcia poinformował bowiem, że zawarł krótkoterminową umowę ze środkowym obrońcą, na mocy której wesprze on drużynę w starciu Copa del Rey przeciwko Levante (W Internecie można znaleźć Legalbuk STS kod oraz interesujące kursy na to spotkanie). Okazuje się jednak, że do wznowienia kariery przez Lescotta, który buty na kołku zawiesił w 2017 roku po epizodzie w Sunderlandzie, nie dojdzie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, że informacja, jaką przekazał hiszpański klub w mediach miała charakter oficjalny.

Sam Lescott kilka dni po pojawieniu się komunikatu o parafowaniu umowy, potwierdził że odbył rozmowy z hiszpańskim klubem, które miały bardzo konkretny charakter, jednak nie doszło do podpisania kontraktu. Teraz komunikat w tej sprawie wydał Racing Murcia przedstawiając powody, z powodu których wychowanek Wolverhampton Wanderers nie zagra dla ekipy z południowo-wschodniej Hiszpanii.

– Racing Murcia chce skorygować swój poprzedni komunikat prasowy, informując wszystkich swoich fanów i obserwujących, że po spełnieniu przez klub wszystkich procedur związanych z podpisaniem umowy, Joleon Lescott nie był w stanie udać się do Hiszpanii, aby przejść test na obecność COVID-19 w terminie ustalonym przez Królewski Hiszpański Związek Piłki Nożnej. W związku z tym, Lescott nie byłby w stanie zagrać w meczu Copa del Rey przeciwko Levante UD – poinformował klub z Murcii.

Racing Murcia spotkanie przeciwko Levante traktował na tyle prestiżowo, że planował liczne ruchy kadrowe przed tym spotkaniem. Hiszpanie chcieli zakontraktować specjalnie na to spotkanie kilku emerytowanych zawodników, którzy pomogliby im w wywalczeniu awansu do kolejnego etapu rozgrywek. Oprócz wspomnianego Joleon Lescott, na celowniku Racingu Murcia znajdowali się także Samuel Eto’o czy Antonio Cassano. Ostatecznie plany Hiszpanów spłonęły na panewce i w starciu przeciwko Levante zagraja w swoim standardowym zestawieniu.

38-letni Lescott od czasu zakończeniu piłkarskiej kariery w 2017 roku, często pojawia się w programach telewizyjnych w charakterze eksperta – głównie podczas spotkań Manchesteru City.

Wychowanek Wolverhampton Wanderers barw klubu z Etihad Stadium bronił w latach 2009-2014 (po transferze z Evertonu), rozgrywając dla niego 107 spotkań, w których zdobył 7 bramek. Również w barwach Manchesteru City, środkowy obrońca święcił najbardziej udany okres w swojej piłkarskiej karierze, zdobywając z ekipą The Citizens dwa mistrzostwa Anglii (2011, 2014), Puchar Anglii (2011), Puchar Ligi Angielskiej (2014) oraz Tarczę Wspólnoty w roku 2012. Po zakończeniu przygody z Manchesterem City, Lescott grał jeszcze w West Bromwich Albion, Aston Villi, AEK Ateny oraz w Sunderlandzie.

Źródło: www.racingmurciacf.com