www.mancity.com

Manchester City wygrał na wyjeździe z Sheffield United 0:1, ale wynik mógłby być wyższy, gdyby Gabriel Jesus wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Riyadzie Mahrezie.

Nie jest to pierwsza przestrzelona jedenastka przez brazylijskiego napastnika. Z jedenastu metrów w bieżącym sezonie pudłowali również Raheem Sterling oraz Sergio Agüero.

Pep Guardiola zaraz po meczu zasugerował, że może będzie musiał się zastanowić nad zmianą sposobu, w jaki wybierani są strzelcy rzutów karnych i samemu wyznaczyć potencjalnego wykonawcę.

49- szkoleniowiec na konferencji prasowej oznajmił, że najchętniej do tej funkcji wyznaczyłby goalkeepera Obywateli Edersona, gdyż jest on najlepszym egzekutorem rzutów karnych w drużynie.

Guardiola:

– Uwierzcie mi, on jest najlepszym strzelcem, jakiego mamy ze względu na jego opanowanie, on nie ma krwi w żyłach. Muszę się nad tym zastanowić. Nie ze względu na Gabriela Jesusa, który dzisiaj nie trafił, ponieważ Raheem i Sergio też pudłowali, ale jest to bardzo ważny fragment gry, szczególnie w rozgrywkach pucharowych gdzie taki szczegół może mieć ogromne znaczenie. Muszę podjąć decyzję, któremu facetowi powierzę to zadanie.

Guradiola zdaje sobie jednak sprawę, że wyznaczenie bramkarza do wykonywania rzutów karnych podczas meczu byłoby bardzo ryzykowną decyzją i dlatego też w kolejnym spotkaniu, w którym sędzia wskaże na ?wapno? i pod nieobecność Agüero do piłki prawdopodobnie nie podejdą ani Ederson, ani Gabriel Jesus, ani Raheem Sterling.
Katalończyk nie zdradził jednak, kto jego zdaniem oprócz wymienionych piłkarzy jest najbardziej predysponowany do wykonywania rzutów karnych i kogo do realizacji tego zadania wyznaczy.

Źródło: www.manchestereveningnews.co.uk

6 KOMENTARZE

  1. Akurat Ederson to by chyba lepiej strzelał od Jesusa i Sterlinga. Tylko, że rozumiem, że w razie obrony jedenastki przez golkipera przeciwnika mogłaby pójść kontra. Powinienem strzelać De Bruyne, oczywiście pod nieobecność Aguero. Jak jeszcze raz zobaczę jak Jesus czy Sterling podchodzą do karnego to krew mnie zaleje

  2. Zawsze do karnego powinien podchodzić K. Aguero, jeśli tylko jest na boisku. Dalej – wg mnie -kolejno K. De Bruyne, I. Gundogan, ewentualnie B. Silva lub P. Foden. Bramkarz Ederson – jeśli byłyby to jedenastki po ewentualnej dogrywce też mógłby dostać szansę. Byle tylko nie G. Jesus i R. Sterling bo wyjątkowi seryjni partacze rzutów karnych.

  3. Tak, Aguero niejako z urzędu..;) ..trudno, zeby nie strzelał jak gra.! Reszta do ustalenia. Fakt, nieźle Gundogan trafiał, więc niech będzie opcją nr 2.

  4. Minęło kilka dni i Guardiola potwierdził moje przypuszczenia odnośnie bardzo dobrych umiejętności Edersona co do wykonywania rzutów karnych. Według Pepa najlepiej wykonuje jedenastki z całej drużyny! Niech ułożą taktykę na zabezpieczenie się przed kontrą i Ederson może strzelać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj