Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Zasłużone zwycięstwo. Trzy punkty zostają w Manchesterze!
23 listopada 2019; 22:12, scarlet

Manchester City po pasjonującym i trzymającym w napięciu spotkaniu pokonał na własnym boisku Chelsea Londyn i prześcignął w tabeli drużynę Franka Lamparda.

Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy. Już w 4 minucie spotkania Obywatele mogli wyjść na prowadzenie, ale z doskonałego podania Agüero nie skorzystał Kevin De Bruyne, z bliskiej odległości strzelając minimalnie obok bramki Kepy, a to, że stara piłkarska maksyma głosi, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, nie jest tylko kolokwialnym stwierdzeniem, udowodnił w 22 minucie N’Golo Kante, wykorzystując niefrasobliwość defensywy i bramkarza City wyprowadzając gości na prowadzenie.

Strata gola wyraźnie podrażniła Obywateli, a na skutki tego nie musieliśmy długo czekać. W 29 minucie spotkania do dość przypadkowo odbitej piłki od jednego z obrońców Chelsea dopadł Kevin De Bruyne i uderzył z okolic 16 metrów w kierunku bramki strzeżonej przez goalkeepera The Blues. Silnie uderzona futbolówka odbiła się jeszcze rykoszetem, kompletnie zaskakując Kepę. Po zdobyciu wyrównującej bramki drużyna Guardioli „poczuła krew” raz po raz stwarzając zagrożenie pod bramką przyjezdnych.

W 37 minucie doskonałą indywidualną akcją popisał się wyróżniający się w dzisiejszym spotkaniu Riyad Mahrez. Algierczyk wdarł się przebojem w pole karne, zostawiając za plecami dwóch obrońców i plasowanym strzałem nie do obrony po raz drugi pokonał bezradnego bramkarza Chelsea.

Wyrównana i emocjonująca pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1 dla Mistrzów Anglii.

W drugich 45 minutach obraz gry nie uległ zmianie. Obie drużyny miały swoje okazje do zdobycia bramki, lecz żadnej z nich nie udało się zmienić wyniku spotkania.

Wprawdzie w doliczonym czasie The Citizens strzelili jeszcze jedną bramkę, ale jak pokazał VAR, jej zdobywca Raheem Sterling stał na milimetrowym spalony.

Zasłużone zwycięstwo i 3 punkty SkyBlues niestety okupili kolejnymi kontuzjami. Z powodu urazów przedwcześnie boisko opuścić musieli Rodrigo, David Silva i Sergio Agüero.

Manchester City F.C.: Ederson, Cancelo, Stones, Fernandinho, B. Mendy, De Bruyne, Rodri (52. Gündoğan), D. Silva (C) (67. Foden), Mahrez, Agüero (76. Jesus), Sterling.

Rezerwowi: Bravo, Angeliño, Jesus, Foden, Gündoğan, Otamendi, Walker.

Chelsea F.C.: Arrizabalaga, Azpilicueta (C), Zouma, Tomori, Emerson (59. James), Kanté, Jorginho (74. Mount), Kovačić – Willian, T. Abraham (73. Batshuayi), Pulisic.

Rezerwowi: Caballero, Christensen, Batshuayi, Giroud, James, Pedro, Mount.

Bramki: 29. De Bruyne, 37. Mahrez (Rodri) – 21. Kanté (Kovačić)

Kartki: 90+2. Gündoğan (MAC) - 61. Jorginho (CHE)