Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zaloguj się!
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Liverpool vs Manchester City. Zapowiedź 12. kolejki Premier League
8 listopada 2019; 18:24, iamblue

Już w niedzielę o godzinie 17:30 dojdzie do jednego z najbardziej emocjonujących meczów piłki nożnej. Mistrzowie Anglii stoczą walkę z niepokonanym w lidze Liverpoolem i spróbują zniwelować stratę punktową. Sędzią głównym spotkania jest Michael Oliver.

Pojedynki Liverpoolu z Manchesterem City zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem i dostarczały wiele emocji. Media przedstawiają Liverpool w roli faworyta tego spotkania. Biorąc pod uwagę liczbę kontuzji w zespole Obywateli oraz problemy w defensywie, pewnie mają rację. Ostatni mecz tych dwóch drużyn na Anfield miał miejsce 7 października 2018 roku i zakończył się bezbramkowym remisem. Wtedy to Riyad Mahrez nie wykorzystał w końcówce meczu rzutu karnego, sprokurowanego przez Virgila van Dijka na Sane.

Historia starć

Statystyki nie są po stronie Obywateli. Obydwie ekipy mierzyły się ze sobą aż 213. razy. 104. razy górą byli The Reds, 56. razy zwyciężał Manchester City i padło 53. remisy. Ostatnie zwycięstwo Obywateli na Anfield miało miejsce 3 maja, 2003 roku, czyli 16 lat temu! Co więcej, najlepszy strzelec w historii Manchesteru City, Sergio Agüero, nigdy nie zdobył bramki na Anfield. Najwyższy czas, aby ta zła passa dobiegła końca. 

Liverpool

The Reds idą w tym sezonie jak burza, sprawiają wrażenie niepokonanych. Ostatnią porażkę w lidze, Liverpool zanotował 3 stycznia 2019 roku właśnie z Manchesterem City na Etihad Stadium.  Po 11. kolejkach w Premier League mają na swoim koncie 31 punktów na 33 możliwych. W tym czasie do siatki trafili 25 razy, a stracili 9 bramek. Jürgen Klopp na swojej konferencji prasowej nie krył  podziwu dla Pepa Guardioli i nazwał go najlepszym trenerem na świecie. Jednocześnie Niemiec powiedział,że nie może doczekać się pojedynku z mistrzami Anglii. 

Sytuacja kadrowa

Jürgen Klopp na swojej konferencji prasowej potwierdził, że w niedzielę nie będzie mógł zagrać Joel Matip z powodu urazu kolana, Xerdan Shaquiri który ma kontuzję łydki oraz Nathaniel Clyne. Reszta prawdopodobnie jest w porządku.

Forma w ostatnich pięciu spotkaniach

5.11 Liverpool vs Genk 2:1 (Liga Mistrzów)

2.11 Aston Villa vs Liverpool 1:2 (Premier League)

30.10 Liverpool vs Arsenal 5:5 (5:4 w rzutach karnych, Carabao Cup)

27.10 Liverpool vs Tottenham 2:1 (Premier League)

23.10 Genk vs Liverpool 1:4 (Liga Mistrzów)

Przewidywany skład: Alisson, Trent Alexander-Arnold, Van Dijk, Lovren, Robertson, Wijnaldum Henderson, Milner, Mane, Firmino, Salah

 

Manchester City 

 

SkyBlues po 11. kolejkach w Premier League, mają na swoim koncie 25. punktów. Zdobyli w nich 34 bramki, a stracili 10. Ulegli w tym sezonie takim drużynom jak Norwich City oraz Wolverhampton i do niedzielnego pojedynku przystąpią w roli "underdoga". W obecnym sezonie Obywatele nie mają szczęścia. Plaga kontuzji zmusiła Pepa Guardiolę do stosowania nieszablonowych rozwiązań w defensywie. Co więcej, szkoleniowiec Manchesteru City przekazał informację, że występ Edersona w nadchodzącym meczu jest wykluczony. Katalończyk w samych superlatywach wypowiadał się na temat atmosfery panującej na Anfield i pochwalił również Jürgena Kloppa za pracę, którą wykonał w Liverpoolu.

Sytuacja kadrowa

Pep Guardiola na pewno nie będzie mógł skorzystać z takich zawodników jak: Leroy Sane, Aymeric Laporte, Zinchenko, Ederson oraz Rodri. Występ Davida Silvy stoi pod znakiem zapytania, ponieważ Hiszpan skarżył się na bóle mięśniowe po ostatnim meczu z Southampton. 

Forma w ostatnich pięciu spotkaniach

6.11 Atalanta vs Manchester City 1:1 (Liga Mistrzów)

2.11 Manchester City vs Southampton 2:1 (Premier League)

29.10 Manchester City vs Southampton 3:1 (Carabao Cup)

26.10 Manchester City vs Aston Villa 3:0 (Premier League)

22.10 Manchester City vs Atalanta 5:1 (Liga Mistrzów)

Przewidywany skład: Bravo, Walker, Otamendi, Fernandinho, Mendy, De Bruyne, Gündogan, David Silva, Mahrez, Agüero, Sterling

Sędzia główny: Michael Oliver

Asystenci: Stuart Burt, Simon Bennett

Czwarty sędzia: Mike Dean

VAR: Constantine Hatzidakis

Początek meczu w niedzielę o godzinie 17:30 na Anfield!

 

Źródło: www.skysports.com/foto:www.manchestercity.pl

KOMENTARZE(16)
ja wchodzę kilka razy dziennie na stronę, ale z reguły na 2-3 minuty. Czytam czy jest coś nowego, ewentualnie coś napisze i spadam. Ciężko żebyś mnie złapał online akurat w te 8-12 minut w ciągu dnia i myślę, że każdy tyle tutaj siedzi. Więc matematycznie jeśli masz online 3 ludzi w danej chwili i za 3 minuty kolejnych 3 userów to dziennie statystycznie wychodzi, że strona jest wyświetlana 480 razy w ciągu dnia. Zły wynik?
10 listopada 2019; 17:03
No, ale pisałem o tym wcześniej- chętnie się powtórzę: JAKICH LUDZI? Tutaj online jest przy dobrych wiatrach 3 albo czterech userów, mogę Ci ich nicki wymienić – palce jednej ręki wystarczą. Nikt się nie loguje, dlatego w dużej mierze podaję pod wątpliwość sens istnienia tej witryny.
Mnie nawet już nie chodzi tak o te komentarze, wspominałem o tym niżej, że istnieją strony, gdzie nie można komentować newsów i mają się dobrze – moją główną bolączką, jest to, że nikt nie chce wziąć odpowiedzialności, nikt nie chce pomóc, nikomu na tym nie zależy. To boli mnie najbardziej.
10 listopada 2019; 16:50
Dokładnie usuńcie shoutboxa a wydaje mi sie że będą efekty. Jeśli możecie dodawac newsy na stronie to jakaś tam władze macie albo kontakt z wlascicielem strony. Krok po kroku teraz shoutbox później może cos innego a nie pisanie w komentarzach że nikt się tutaj nie odzywa plus jakies anegdoty że strona przestanie istniec. Czyny nie słowa. Także spróbujcie jakos to załatwić jesli to jest niemożliwe to spoko pewnie nic się nie poprawi.
10 listopada 2019; 15:53
*chodzi o to, by zniechęcić ludzi do tej formy wypowiadania się*
10 listopada 2019; 15:39
Informatyka nie jest moją mocną stroną, ale spodziewam się, że ten, co zakładał tą stronę ( tj. ten człowiek co powoływał się "względy techniczne" ) powinien mieć jakąś elementarną wiedzę z tej dziedziny. Ta strona jest kalką polskiej strony PSG, więc spodziewam się, że jest to jakiś uniwersalny program, napisany dla różnych odbiorców. Niech poszpera w necie na temat obsługi tego programu. Nie wiem jakie macie tam techniczne możliwości. Może jest droga ominięcia trudności- np. zablokowania shoutboxa bez jego likwidacji ( czyli będzie istniał, ale nie można będzie na nim nic wpisać ). Zawsze możecie dawać też zawieszenia tym, co piszą na shoutbox. Możecie chyba ustalić- jakiś krótki okres zawieszenia- np. tydzień czy dwa? Nie chodzi o to by kogoś karać, chodzi o to by nie zniechęcić do tej formy wypowiadania się
10 listopada 2019; 15:37
Z mojego i moich dzieci powodu może sb nie być. Rozmawiałem kiedyś z człowiekiem, który ma dostęp do wszystkiego - otrzymałem odpowiedź, że wyłączenie shoutboxu na stronie nie jest takie łatwe z technicznego punktu widzenia (cokolwiek to ma oznaczać).

Ja dodam jeszcze, że znam strony klubów piłkarskich gdzie opcja komentowania newsów jest całkowicie wyłączona, ale tam jest forum. Była kiedyś mowa o forum u nas.... ale kto tam będzie pisał? Trzech ludzi samych ze sobą? Kto będzie moderował? Przypominam: jest na dwóch! Chętnych do pomocy nie ma i nie będzie (podejrzewam).
10 listopada 2019; 15:01
No jeżeli pomimo oczywistych przesłanek nadal nie chcecie wiązać małej liczby komentarzy z istnieniem shoutboxa, to ręce opadają. Oczywiście od tego nie przybędzie redaktorów, ale przynajmniej część problemu będzie rozwiązana. W każdym bądź razie slabia mnie te słowne utarczki, bo człowiek coś pisze wyraźnie ( tak mi się wydaje ), a adwersarz za chwilę sypnie ci tekstem świadczącym, że albo nie czytał twojej wypowiedzi albo nie rozumie po polsku. Wyraźnie napisałem, że z racji pracy w systemie zmianowym nie mam możliwości częstego udzielania​ się pod newsami- zwłaszcza w porze meczowej. No bo co mam napisać pod newsem, gdy np. nie widziałem meczu, bo byłem w pracy? Ja mam taki system pracy, że cały weekend w skali miesiąca wolny mam raz. Duże prawdopodobieństwo, że nie zobaczę meczu City live, więc później muszę ratować się powtórkami, a jak czekam na powtórkę, to nie chcę znać wyniku i nie wchodzę na stronę. Proste? Co do ogólnej małej liczby komentarzy na stronie też już postawiłem diagnozę i nie wiem czemu termin "Błędne Koło" muszę przywoływać raz jeszcze. Tu działa psychologia. Ludzie się nie udzielają, bo jest mała frekwencja i wychodzą z założenia- "skoro inni mają to gdzieś, to czemu ja- mam coś napisać". To działa oczywiście w drugą stronę- bo ciężko o zwiększenie liczby komentarzy jeśli ludzie tak będą myśleć. Tu jest tak jak z partią, która balansuje na granicy progu wyborczego. Póki ma w sondażach te 5-6 procent, to jeszcze ma szansę się utrzymać w grze, ale jeśli sondaże dają już tylko 2-3 procent to wszystko leci na łeb i szyję
10 listopada 2019; 14:48
Jest kilka przyczyn takiego stanu rzeczy, jaki jest obecnie. To, że nie mamy tylu kibiców w Polsce jak np. ci z gorszej strony Manchesteru, Liverpool czy nawet Arsenal doskonale wiemy. Nikt zatem nie oczekuje, że nagle pod newsem pojawi się 300 komentarzy, czy na Shoutboxie w dyskusji będzie brało udział 50 osób, ale tutaj nawet tych trzech czy czterech, którzy śledzili mecz, nie jest w stanie napisać jednego słowa- czy to na SB, czy pod newsem. Dwie minuty po meczu, na dole po prawej stronie widnieje: „gości online 0”, żadnych uwag, żadnych spostrzeżeń, żadnych emocji – nic, nada, niente. Tych parę osób nie jest w stanie skomentować nawet zapowiedzi do bądź co bądź jednego z najważniejszych meczów w sezonie. Wstyd.
Bez urazy – Ty Chambord też się do nich zaliczasz. Trochę to upokarzające dla tego, który się trudził i mimo wszystko napisał parę słów.

Druga rzecz – NIE MA KTO PISAĆ. Jeden stary dziad czynny zawodowo i student nie wystarczą, żeby wszystko ogarnąć. Ja sam chyba 3 lub 4 razy na stronie na FB prowadziłem nabór do redakcji. Skutek? Żal o tym nawet wspominać. Został jedyny iamblue i tylko dzięki niemu ta strona jeszcze zipie, bo sam bym już tym dawno pierd.... .
To prowadzenia strony potrzebnych jest od 4 do 6 redaktorów regularnie, z akcentem na regularnie piszących newsy. Wypadnie jeden, wskakuje drugi. Jeden lub dwóch ludzi do obsługi technicznej – typer, kalendarz, zdjęcia, wpisywanie kolejek, wyników etc... itp. Nas jest dwóch!

Całkowite zlikwidowanie Shoutboxa niewiele zmieni. My nie mamy ludzi, którzy by się tym klubem interesowali, żyli nim, a ci, którzy już są, (trzech, czterech) mają tą www. in the ass, po polsku w dup.......
To tylko niektóre problemy, z którymi się zmagamy, a pewnie jest ich jeszcze kilka, jest Facebook, Twitter, coraz więcej ludzi rozumie angielski, wolą wejść na oficjalną stronę, są inne witryny internetowe, donoszące na bieżąco o angielskiej piłce nożnej. Nie zmienia to faktu, że na innych polskich stronach o klubach PL jest o wiele więcej aktywności.
Kiedyś trzeba sobie zadać pytanie, czy to ma sens. Czy starczy nam sił i motywacji do pisania dla nikogo. Sam osobiście skłaniam się ku temu, żeby dać sobie z tym spokój i czas, który spędzam na stronie spożytkować na regenerację i odpoczynek.
Może ktoś inny to rozkręci, ja nie dalem rady.
10 listopada 2019; 04:51
Na tej (poprzedniej zresztą też ) stronie wyrobiły się lata zapoznien wynikających z tego, że ludzie nauczyli się pisać na shoutboxie zamiast pod newsami. Co jakiś czas @Scarlet jeszcze da ludziom do myślenia jakimś wpisem, to na krótko się zmobilizuja. Trwać to będzie jednak góra kilka tygodni, by później wrócić do szarej albo jeszcze bardziej szarej rzeczywistości czyli na shoutboxa. Póki tego nie zlikwidujecie, póki strona od dna się nie odbije
9 listopada 2019; 19:46
Sądzę, że wywiązało się tzw. błędne koło. Ludzie przestali udzielać się, bo daje się wyczuć, że strona ledwie zipie. Strona natomiast ledwie zipie, bo ludzie przestali się udzielać, do czego pośrednio doprowadził shoutbox. Najlepszym przykładem tego o czym mówię jest polska strona naszych jutrzejszych rywali. Czy wygląda jakoś mocarnie? Według mnie- na tle devilpage czy strony Arsenalu- nie wygląda. Powód? Mniej komentarzy pod newsami niż na tamtych. Teraz pojawia się kluczowe pytanie- czy Liverpool ma mniejszą liczbę fanów od United i Arsenalu czy jest inny powód mniejszej aktywności pod newsami na LFC pl. Otóż jak dobrze się przyjrzycie na stronie Liverpoolu oprócz działu z newsami figuruje też coś takiego jak forum z różnymi wątkami- także aktualnie rozgrywanego meczu Liverpoolu. Efekt? Fani piszą i tu, co przekłada się na liczbę komentarzy. Brzmi znajomo? Ich forum to nasz shoutbox i to dlatego obie strony wyglądają słabo na tle np devilpage
9 listopada 2019; 19:39
Scarlet z całym szacunkiem ale ja np w trakcie meczu nie wchodzę na stronę bo oglądam mecz a w przerwie krótkiej 15min zawsze coś innego się zrobi. Ale po meczu spoko można wejść poczytac jakie są zdania naszych kibiców tyle że nikt tu nic nie pisze :/ ludzie ogarnijcie się jeden komentarz na jeden dzień to przecież nie jest coś niemozliwego. Nie wierzę że osoby które się tu udzielaly nie odwiedzają tej strony no chyba że poszli kibicować innemu klubowi ale wiem że u niektorych osob które tutaj pisaly to nie jest mozliwe. Takze odbudujmy tą stronę razem. C'mon City
9 listopada 2019; 18:41
W ostatnich tygodniach czy nawet miesiącach nawet w godzinie meczu na stronie zalogowanych jest w porywach 3, 4 userów.
Dla kogo to prowadzić? Dla typera? Tam typują ludzie, którzy na stronie nie napisali nawet pół litery. Celem rejestracji była nagroda w postaci tej koszulki.
Na shoutboxie można podyskutować, dlaczego nie, ale tak jak piszę; nawet w czasie meczu na stronie nikogo lub prawie nikogo nie ma.

Co do meczu? Serce by chciało, rozum się jednak buntuje.
9 listopada 2019; 16:42
Na jutrzejszy mecz czekam z wytęsknieniem, tym bardziej, że będzie to pierwszy mecz ligowy od dawna, który będę mógł zobaczyć live. Ostatnio prędzej mam okazję zobaczyć mecz Champions League czy EFL Cup niż Premier League- taka praca. W każdym bądź razie wszystko w tym meczu wydaje się być przeciw nam ( statystyka historii meczów na Anfield, brak Edersona, problemy w obronie, pozycja w tabeli i ewentualne konsekwencje porażki wiążące się z 9 punktową stratą ), ale mam wielką nadzieję, że napiszemy jakąś romantyczną historię i po meczu będą już tylko 3 pkt straty
9 listopada 2019; 16:36
@ Citizens88 Święte słowa, pod którymi mogę się podpisać obiema rękami. Powiedzmy sobie otwarcie- są dwie przyczyny tego, że strona wizerunkowo niedomaga. Pierwsza- to shoutbox. Jeżeli żadna z polskich stron czołowych klubów- Realu, Barcelony, Bayernu, Man United, Arsenau nie ma czegoś takiego, a akurat ma strona City i tamte dobrze funkcjonują, a u nas nie- to chyba daje do myślenia? Nauczono ludzi do shoutboxa, to nie udzielają się pod newsami. Na takim devilpage nikt nie płacze, że nie ma shoutboxa, bo po prostu są nauczeni do pisania pod artykułami. Druga sprawa- to oczywiście brak redaktorów. Nie chcę by to odebrano- jako wytykanie i pokazywanie palcem, ale uważam, że sprawą powinna zająć się młodzież ucząca i studenci. Po pierwsze- dlatego, że mają wszystkie weekendy i wieczory wolne ( w sensie nie muszą tak jak np. ja- kiblować w pracy na nockach czy dniówkach w soboty, niedziele ). Po drugie- spodziewam się, że w tej grupie wiekowej powinno być najwięcej kibiców City w Polsce w związku z dość świeżą historią sukcesów naszego klubu. Jednak pierwszą sprawą podstawą powinno być zlikwidowanie shoutbox. Akcje, które mieliśmy już na tej stronie, gdy namawiano ludzi do pisania pod newsami jak widać odnoszą krótkotrwały efekt, jeśli shoutbox jest nadal włączony. Shoutbox to jest takie dzikie przejście przez drogę, mimo, że nieopodal są pasy dla pieszych- to znaczy póki nie postawi się barierek, to ludzie będą tamtędy łazić, bo wygodniej. Mogę tylko poradzić- by pogadać z jakimś informatykiem, skoro Administracja sama tego nie potrafi wyłączyć.
9 listopada 2019; 16:31
Masz racje scarlet wydawało mi się że jest coraz więcej kibiców City w Pl ale komentarzy itd coraz mniej. Z mojej strony chciałbym żebyście usuneli shoutboxa jak będzie i po 200komentaRzy pod postami to wtedy sie pomyśli wielki szacunek dla Cb iamblue za poświęcony czas i duzo postów w ostatnim czasie nawet jesli ja nie komentuje to chcialbym zebys wiedzial ze odwiedzam stronę codziennie i to czytam :) jutro najwazniejszy mecz byc moze w sezonie musimy w koncu wygrac na Anfield zreszta nasze ostatnie spotkania z live pokazuja ze Pep dostosowal sie do tego jak trzeba z nimi grac tarcza wygrana w styczniu wygrana i na anfield gdyby nie mahrez tez bysmy wygrali także jestem spokojny w głębi ducha wszyscy wiemy ze jestesmy lepszą drużyną potrsfimy więcej i nasi pilkarze piłkarsko są lepsi trzeva dolozyc mega charakteru jutro a wiadomo w tak wyrownanych meczach czesto decyduje szczęście obstawiam 1:3 dla City
9 listopada 2019; 14:32
Kolega się produkuje, poświęca swój własny wolny czas, a ja się pytam dla kogo to wszystko? Wstyd i żal jednocześnie. Czy aż tak mało nas jest? Czy to tylko brak najmniejszego respektu z Waszej strony?
Ręce opadają i zastanawiamy, się czy to, co w miarę naszych skromnych możliwości robimy, jest tak naprawdę komuś potrzebne, czy ma sens i czy ktoś z Was to docenia.
Bardzo mocno podejrzewam, że NIE i skłaniam się raczej ku... zaprzestaniu jakiejkolwiek działalności na nikomu niepotrzebnej strony.
Za dzień mecz może decydujący o mistrzostwie, a tutaj nic. Brak słów.

Pozdrawiam.

9 listopada 2019; 13:28