Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zaloguj się!
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Konferencja prasowa przed meczem z Atalantą
5 listopada 2019; 20:48, iamblue

Pep Guardiola na swojej konferencji prasowej został zapytany m.in o rasistowskie zachowanie względem piłkarzy. Nie zabrakło również pytań o Liverpool oraz o zamieszanie z rzekomym symulowaniem Sadio Mane.

Rasizm dotykający piłkarzy:

- Takie rzeczy mają miejsce na całym świecie. Mam nadzieję , że podejmiemy walkę z rasizmem nie tylko na boisku, ale również w naszych domach, szkołach, ponieważ to nie dotyczy tylko futbolu. 

Mane oraz "nurkowanie":

- Moim celem na pewno nie było stwierdzenie, że Sadio Mane symuluje. Chciałem podkreślić jak bardzo silnym zespołem jest Liverpool. Szczególnie można to zauważyć patrząc na ich ostatnie zwycięstwa w końcówkach meczu.

Jak ważne jest jutrzejsze zwycięstwo?:

- Chcemy się zakwalifikować do fazy pucharowej tak wcześnie jak to tylko możliwe. Nie myślę o rotowaniu składem. Spróbujemy się jutro zakwalifikować, ale jeśli się nie uda to mamy jeszcze mecz z Szachtarem oraz z Dynamo Zagrzeb. Najważniejszy mecz jest jutro. Spróbujemy zagrać go jak najlepiej, a potem spróbujemy w następnym meczu.

O Atalancie:

Nasi zawodnicy wiedzą czego się spodziewać w starciu z Atalantą. Ostatnio mecz był wyrównany dopóki nie strzeliliśmy gola na 3:1. Przygotowaliśmy się najlepiej jak mogliśmy, ale zdajemy sobie sprawę jak ciężkie są mecze wyjazdowe w Lidze Mistrzów.

Zbyt dużo uwagi poświęcanej Liverpoolowi?:

Jurgen Klopp powiedział, że Pep Guardiola przywiązuje zbyt dużo uwagi do Liverpoolu, lecz również powiedział że nie zamierza komentować wypowiedzi Hiszpana o symulowaniu jego zawodników, ponieważ nie chce dodawać oliwy do ognia. Jednakże Niemiec wykorzystał szansę i wypomniał Manchesterowi City stosowanie licznych fauli taktycznych. Oto jak odpowiedział Guardiola:

Nie słyszałem co powiedział. 

- Faule taktyczne?

- Nie skomentuję tego. Nie dodaję oliwy do ognia. 

- Zaskoczony?

- Nie. Zero komentarzy na ten temat. 

 

Czy chciałbyś kiedyś trenować we Włoszech?:

- Nie wiem. Jestem bardzo szczęśliwy w Manchesterze. 

Źródło: www.manchestereveningnews.co.uk/foto www.manchestercity.pl

KOMENTARZE(1)
Całą tą sytuacje z Nurkowaniem Mane podkręciły media i jest gównoburza Ok Pep to powiedział ale nie w stylu Mourinho...
5 listopada 2019; 21:37