Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Hiszpański napastnik Alvaro Negredo z dniem dzisiejszym oficjalnie pożegnał się z Manchesterem City. 29-letni napastnik został tym samym jednym z pięciu zawodników, którzy do tej pory pożegnali się z Etihad Stadium.

Negredo został wypożyczony z Manchesteru City latem ubiegłego roku do Valencii na okres jednego sezonu. Oba kluby zawarły wówczas porozumienie, na mocy którego popularne Nietoperze zobowiązały się do wykupienia napastnika wraz z końcem czerwca za kwotę 23,8 miliona euro.

Według doniesień mediów, Valencia nie jest zadowolona z takiego obrotu spraw, ponieważ Negredo ma za sobą nieudany sezon na Mestalla i będzie dążyć do natychmiastowego sprzedania zawodnika. Tak czy inaczej dalsze losy Hiszpana nie dotyczą już City.

Wcześniej z Manchesterem City pożegnali się Micah Richards i Scott Sinclair,  którzy trafili do Aston Villi oraz Matija Nastasic, który został piłkarzem Schalke. Cała czwórka poprzedni sezon spędziła na wypożyczeniach. Jedynym piłkarzem Obywateli, który pożegnał się z zespołem bez gry na wypożyczeniu jest James Milner, który związał się umową z Liverpoolem.

Źródło: www.manchestereveningnews.co.uk