Gatunków muzycznych, jakie są obecnie dostępne dla słuchaczy, jest duży wybór. Niektórzy mogą nie znać wszystkich z nich, ponieważ często są zmieniane i tworzone nowe. Wiele się zmieniło od czasów muzyki klasycznej, która królowała przez wieki. Dziś można mieć problem, aby odróżnić jeden nurt od drugiego. Bardziej przejrzyste są darmowe gry hot spot 77777. Słuchając jednak muzyki, warto postarać się o taką, która dobrze na nas wpłynie.
Naukowe dowody na skuteczność muzykoterapii
Od lat badacze z całego świata testują i badają wpływ muzyki na ludzi, ale także na inne organizmy żywe. Muzyka to wibracja o określonej częstotliwości, która rezonuje z falami naszego mózgu i całego organizmu. Udowodniono, że nawet malutkie dzieci lepiej się rozwijają, lepiej śpią i funkcjonują, kiedy regularnie słuchają określonej muzyki. Wielu rodziców i opiekunów puszcza więc swoim pociechom utwory, które mają pozytywnie przyczynić się do ich wzrostu i rozwoju. Na pierwszy ogień poszła klasyka w wykonaniu Mozarta czy Bacha. Stymuluje ona pamięć i procesy poznawcze, potrafi także złagodzić fizyczny ból oraz przyspiesza powrót do zdrowia. Takie badania przeprowadzono na jednym z oddziałów w szpitalu. Osoby starsze czy będące w depresji, również czuły się lepiej po zastosowaniu muzykoterapii. Uważana jest ona za czynnik wspomagający, który potrafi oddziaływać na innej płaszczyźnie niż tradycyjna medycyna i farmakologia. Również studenci zostali poddani różnym eksperymentom przez swoich wykładowców uniwersyteckich po to, aby mogli oni dowieść skuteczności tej metody. Oni także słuchali muzyki klasycznej, dzięki której zwiększyła się ich koncentracja, pamięć i wyobraźnia. Muzykoterapia ma świetne wyniki przy zaburzeniach lękowych czy innych problemach natury psychologicznej.
Częstotliwość ma znaczenie
Według osób, które pracują z energią i otaczającymi nas wibracjami, określona muzyka czy dźwięki potrafią skutecznie i pozytywnie na nas wpłynąć. Mogą to być odgłosy natury, jak szum strumienia lub fal, śpiew ptaków czy szelest liści, a nawet tzw. biały szum, do których zaliczamy bicie serca. Biały szum, czyli jednostajne dźwięki, są odpowiednie dla niemowląt, gdyż szybciej się one wyciszają i zasypiają. Także ludzki głos i jego wibracje pozytywnie oddziałują na nasz nastrój i samopoczucie. Czuć to również w ciele, kiedy podczas występów chóru, gry orkiestry, rozchodzi się fala mrowienia po skórze. Określone rytmy czy nawet dźwięki binarne, mogą wprowadzić nas w stan głębokiego relaksu, ułatwić zasypianie, naukę czy medytację. W ostatnich latach bardzo popularne stały się koncerty z udziałem mis tybetańskich, mis kryształowych, dzwonków i innych instrumentów, których delikatny dźwięk koi, uspokaja i wycisza. Jest to nawet rodzaj sesji, które z powodzeniem można stosować w określonym odstępie czasu. Ludzie szukają bowiem różnych sposobów na redukcję stresu i poprawę jakości życia.
Lista pozytywnych utworów
Będąc posiadaczem konta czy aplikacji z muzyką online, mamy stały dostęp do ulubionych utworów. Również z myślą o nas, system proponuje muzykę, która może nam się spodobać na podstawie polubień i najczęściej wybieranych wykonawców. Każdy z nas ma takie piosenki, które poprawiają nastrój, wprowadzają w dobry humor czy motywują do działania. Nad tym ostatnim aspektem pracował holenderski badacz Jacob Jolij, który zaobserwował, że jeśli dany utwór ma powyżej 150 uderzeń na minutę, to znacząco wpływa na proces podejmowania działania. Wśród tych utworów znajdziemy sporo muzyki z lat 80. i 90. m.in.: Don?t stop me now zespołu Queen czy Eye of the tiger grupy Survivor. To są piosenki, przy których trudno usiedzieć, nic więc dziwnego, że efektywnie wpływają na naszą motywację i działanie.
Źródło: www.manchestercity.pl