Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Manchester City w najbliższy poniedziałek rozegra spotkanie 1. kolejki Premier League z West Bromwich. W ostatnim meczu testowym, Obywatele okazali się gorsi od VfB Stuttgart przegrywając 2:4, a podczas tournee po Australii odnieśli wysoką porażkę z Realem Madryt 1:4.

Zdaniem obrońcy zespołu z Etihad Stadium, Eliaquima Mangali, porażki w meczach sparingowych były dla zespołu ostrzeżeniem.

– Wszystkie mecze jakie rozegraliśmy podczas letniej przerwy mają wartość i są ważne, ponieważ przygotowują nad do meczu otwarcia West Bromwich – powiedział Mangala w wywiadzie dla oficjalnej strony internetowej City.

– Myślę, że to, co stało się w meczach z Realem i Stuttgartem było dzwonkiem alarmowym i wyznaczyło nam kierunek naszych zmian, ponieważ nie możemy grać w ten sposób i na pewno w meczu z West Bromwich bylibyśmy za to ukarani – dodał reprezentant Francji.

– Myślę, że chociażby z tego powodu były to dla nas ważne gry. Lepiej dowiedzieć się o swoich słabościach podczas sparingów przed sezonem niż podczas spotkań Premier League. To daje nam wyobrażenie o obszarach musimy pracować nad i poprawić.

– Koncentrujemy nasze myśli wokół pierwszego meczu z West Bromwich i na pewno będziemy gotowi – zapowiedział Mangala.

Źródło: www.mcfc.co.uk

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments