Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Napastnik New York City, David Villa może w przyszłości trafić na wypożyczenie do Manchesteru City. Hiszpański napastnik jest otwarty na krótkoterminowe wypożyczenie do innego klubu w momencie kiedy końca dobiegną rozgrywki MLS.

Były napastnik takich klubów jak Valencia, Barcelona czy Atletico Madryt zdecydował się na podobny ruch w poprzednim roku.

5 czerwca 2014 roku Villa związał się 10-meczową umową z australijskim Melbourne City, co miało mu pomóc w przygotowaniu się do gry w MLS. 80% udziałów w obu klubach miał Manchester City, dlatego taką umowę udało się zrealizować. Villa rozegrał wówczas cztery mecze ligowe w A-League, w których strzelił dwie bramki.

Spekuluje się, że Manchester City może zdecydować się na awaryjne ściągnięcie Hiszpana na Etihad Stadium, jeżeli zajdzie taka potrzeba na przełomie roku.

W ostatnim sezonie trener Obywateli, Manuel Pellegrini podczas styczniowego okienka transferowego zdecydował się na pozyskanie Wilfrieda Bony’ego, kiedy z urazami zmagali się Agüero, Dzeko i Jovetic.

Źródło: www.manchestereveningnews.co.uk