Etihad Stadium

Manchester City dzięki wygranej 3:1 z Sevillą, zrobił ogromny krok w stronę awansu do kolejnego etapu rozgrywek Ligi Mistrzów, które odbędą się wiosną przyszłego roku.

Podopieczni Manuela Pellegriniego od pierwszych minut spotkania narzucili bardzo szybkie tempo, które zaowocowało szybko zdobytymi bramkami.

Już w 8 minucie po dograniu Fernandinho na listę strzelców wpisał się Raheem Sterling, a trzy minuty później sam Fernandinho podwyższył prowadzenie, dobijając uderzenie Bony’ego.

Sevilla wróciła do gry w 25 minucie meczu po golu Benoita Tremoulinasa, ale Obywatele bardzo szybko pozbawili ich złudzeń na odmienienie losów spotkania. Jeszcze przed przerwą bramkę na 3:1 zdobył Wilfred Bony, który ustalił tym samym wynik spotkania.

Sevilla – Manchester City 1:3 (1:3)
0:1 Sterling 8′
0:2 Fernandinho 11′
1:2 Tremoulinas 25′