Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Pozyskanie pomocnika Juventusu Paula Pogby od dłuższego czasu jest priorytetem transferowym Manchesteru City, a media niemalże każdego dnia karmią nas nowymi spekulacjami dotyczącymi reprezentanta Francji.

22-latek łączony jest także z przenosinami do takich klubów jak FC Barcelona i Paris-Saint Germain, ale to Manchester City wykonał najbardziej konkretne działania, aby okazać się zwycięzcą w wyścigu po utalentowanego piłkarza.

Według informacji Telegraph, dyrektor sportowy wicemistrza Anglii, Txiki Begiristain spotkał się niedawno z agentem Pogby, który poinformował go, że chcąc pozyskać jego klienta, klub będzie musiał liczyć się z wydatkiem kwoty rzędu 70.9 miliona euro.

Zdaniem mediów wydaje się mało prawdopodobne, aby Obywatele zdecydowali się na taki wydatek, zwłaszcza że sam Pogba oczekuje podobno zarobków na poziomie  165 tysięcy funtów tygodniowo, co dodatkowo zwiększa koszty transferowe.

Zarówno Juventus, jak i Pogba, chcą aby temat zmiany klubu został zamknięty do połowy przyszłego miesiąca. Czy nowym pracodawcą pomocnika będzie Manchester City? Szansę na to wydają się coraz mniejsze, jeżeli Włosi nie obniżą wymagań finansowych.

Źródło: www.telegraph.co.uk