Etihad Stadium

Mecz na szczycie 2. kolejki Premier League dla Manchesteru City. W niedziele popołudnie Obywatele nie dali najmniejszych szans aktualnemu mistrzowi Anglii – Chelsea i pokonali londyńczyków 3:0.

Podopieczni Manuela Pellegriniego od samego początki byli zdecydowanie lepszym zespołem i mogli przypieczętować to już w początkowych minutach spotkania. Pierwszy gol padł jednak dopiero po trzydziestu minutach spotkania. Wówczas Sergio Aguero przeprowadził znakomitą akcję dwójkową z Yayą Tour i posłał piłkę do siatki.

Po zmianie stron agresywnie rozpoczęła Chelsea. W 50. minucie piłkę w siatce gospodarzy umieścił Ramires, ale gol nie został uznany, ponieważ Brazylijczyk był na spalonym.

Manchester City swoje zwycięstwo przypieczętował dopiero dziesięć minut przed końcem meczu. W 80. minucie bramkę głową zdobył kapitan City, Vincent Kompany, a decydujący cios zadał Fernandinho, który po mocnym uderzeniu z szesnastego metra umieścił piłkę w siatce.

Manchester City – Chelsea 3:0 (1:0)

1:0 Aguero 31′
2:0 Kompany 79′
3:0 Fernandinho 85′