Liam Delap
fot. www.mancity.com

Od odejścia Sergio Agüero w drużynie z Etihad Stadium gra w zasadzie jeden nominalny napastnik – Liam Delap. Jednak młody Anglik boryka się obecnie z kontuzją, a na horyzoncie jest możliwość wypożyczenia do klubów Championship.

Kilka dni przed meczem drugiej kolejki Premier League Pep Guardiola ma do dyspozycji jednego napastnika, wspomnianego Liama Delapa. 18-latek w ubiegłym sezonie został królem strzelców Premier League 2 oraz zdobył z młodzieżową drużyną Manchesteru City mistrzostwo. Jednak w drużynie seniorskiej grał jedynie w pucharach, a w Premier League rozegrał zaledwie 39 minut – w przegranym meczu z Leicester (2:5) we wrześniu 2020 roku.

Młody Anglik wciąż jest zawodnikiem początkującym. Czy jest sens trzymania go w pierwszej drużynie i wpuszczania go na „ogony” meczów ligowych i mniej ważne mecze pucharowe? Wypożyczenie do klubu Championship na pewno byłoby bardzo dobrym kierunkiem rozwoju. Zaplecze Premier League to 46 spotkań ligowych oraz kilka meczów pucharowych. Rozegranie sezonu w lidze, która stanowi szóstą siłę w Europie jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż grzanie ławki na Etihad.

Wszystko zależy od planów Guardioli oraz transferowej sagi Harrego Kane’a. Jeżeli napastnik Tottenhamu dołączyłby do The Citizens to Delap z całą pewnością trafiłby do wspomnianego Championship. Tu w grę wchodzi kilka klubów: Preston North End, Millwall, Derby County, Stoke City, West Bromwich oraz Birmingham. Chociaż w kuluarach spekulowało się też o możliwym wypożyczeniu do Southampton. Jednak jeżeli Kane zostanie na kolejny sezon w Kogutach to Delap będzie jedynym klasycznym napastnikiem w drużynie.

Dla Liama Delapa chyba lepszym rozwiązaniem będzie rozegranie pełnego sezonu na wypożyczeniu w Championship, a potem powrót do Manchesteru City. Tu pojawia się pytanie czy będzie do czego wracać, bo jeżeli do drużyny trafi Kane albo inny napastnik to może zabraknąć miejsca dla utalentowanego wychowanka City Academy. Jednak czy w tej sytuacji powinniśmy martwić się brakiem zawodnika do gry na szpicy? W zeszłym sezonie Guardiola pokazał światu, zresztą nie po raz pierwszy, że można grać bez klasycznej „9”. Z kolei mecze z Leicester i Tottenhamem nie są zbyt optymistycznym prognostykiem w tym temacie. Kibicom pozostaje jedynie czekać i obserwować rynkowe ruchy władz klubu. Na ewentualne transfery Manchester City ma czas do 31. sierpnia – wówczas na Wyspach zamyka się okno transferowe.

A jaka jest Wasza opinia? Widzicie miejsce w składzie dla Delapa?

Źródło: www.manchestercity.pl

3 KOMENTARZE

  1. Jak nie przyjdzie jakiś konkretny napastnik to go zostawić i niech gra sporo minut ze słabszymi rywalami a może odpali i bedziemy mieli dobrego gracza do rotacji. Jak sprowadzimy napastnika konkretnego to albo wypożyczenie albo mógłby sie uczyć a Jesus do sprzedaży

  2. […] Anglik dwa lata temu dołączył do klubowej akademii. Od tego czasu zdobył z młodzieżową drużyną Manchesteru City mistrzostwo Premier League 2 oraz został królem strzelców, a także wybrano go na zawodnika sezonu. Wciąż nieznane są dalsze losy 18-letniego piłkarza. Źródła klubowe donoszą o możliwym wypożyczeniu zawodnika o czym wspominaliśmy już w jednym z ARTYKUŁÓW. […]