David Silva
www.mancity.com

Fani Manchesteru City dokonali głosowania na swojego następnego kapitana klubu, którego widzieliby w opasce, gdy David Silva opuści klub.

Fani SkyBlues przekazali trenerowi Pepowi Guardioli, że Kevin de Bruyne powinien być kolejnym kapitanem klubu.

David Silva przejął obowiązki kapitana po tym, jak ikona Manchesteru City, Vincent Kompany zdecydował się opuścić klub i wrócić do Anderlechtu zeszłego lata, ale kreatywny pomocnik będzie ją dzierżył jedynie przez jeden sezon.

Silva był w stanie podnieść swoje pierwsze trofeum jako kapitan, gdy Obywatele wygrali Carabao Cup trzeci rok z rzędu w lutym tego roku, ale zostało już potwierdzone, że Hiszpan opuści Manchester, gdy jego kontrakt wygaśnie pod koniec obecnego sezonu.

To po raz kolejny pozostawia wolne stanowisko kapitana i daje Guardioli decyzję o tym, kto będzie jego przedstawicielem na boisku. W City jest wielu doświadczonych zawodników o dużej jakości, tak więc Guardiola będzie miał nie mały ból głowy, zastanawiając się nad tym wyborem.

M.E.N Sport zapytał kibiców City: – Gdy David Silva opuści klub pod koniec sezonu, kto powinien zostać kolejnym kapitanem Man City?

Zwycięzcą z przeważającą większością, 73,6 procent z 1239 głosów kibice wybrali Kevina de Bruyne.

Podczas gdy genialny Belg jest zdecydowanie najlepszym graczem w klubie i jest starszym członkiem drużyny, nie był w klubie tak długo, jak inni zawodnicy i nie ma takiej siły przebicia jak poprzednicy. Jeśli jednak Guardiola chce, aby kapitan dawał przykład, może nie znaleźć nikogo lepszego.

Na drugim miejscu z 17,9 procentami głosów jest obecny wicekapitan, Fernandinho, który może być faworytem, do otrzymania opaski, jeśli Guardiola będzie nadal promować wicekapitana, tak jak to robił poprzedniego lata.

Sergio Aguero kilka razy był kapitanem drużyny i zajął trzecie miejsce z 6,9 procentami głosów, podczas gdy pozostali zajęli ostatnie miejsce z 1,6 procentami.

 

Źródło: www.Manchestereveningnews.co.uk

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj