Unknow 2
fot. www.pixabay.com

FC Barcelona oficjalnie poinformowała, że zakończyła współpracę z Escola Varsovia, gdzie od 2011 roku funkcjonowała Barca Academy. Jak informuje Przegląd Sportowy Onet, kataloński klub już nie ma żadnej szkółki sportowej w Polsce mimo to, że obecnym liderem Barcy jest Robert Lewandowski, który jest idolem dla wielu młodych fanów piłki nożnej. Barca Academy działała od 12 lat w Warszawie i była częścią projektu Escola Varsovia. Celem tego projektu były treningi dzieci do 13. roku życia według technologii i planów FC Barcelony. Później zawodnicy tej szkółki mogli dołączyć do klubu Escola.

Jednak w tym roku współpraca została zakończona, ponieważ między stronami nie doszło do porozumienia. FC Barcelona postanowiła wyjść z kraju ze względu na to, że warszawski klub zamierzał wprowadzać pomysły bez zgody Katalończyków. Ponadto przyczyną zakończenia współpracy jest to, że w trakcie negocjacji z Escolą dochodziło do zawyżenia stawek za pomocą loga FC Barcelony. Nawet po opublikowaniu komunikatu o przerwaniu współpracy z Escola Varsovia, fani FC Barcelony z napięciem oczekują nowych spotkań z udziałem tego zespołu, które można będzie obstawiać między innymi za pomocą serwisu gg bet casino.

Escola kontynuuje swoją działalność

Prezes Escoli, Wiesław Wilczyński też wypowiedział się na ten temat i zaznaczył, że przez wiele lat pracy Escola ma renomę zarówno w kraju, jak i na zachodzie. Z tego powodu zarząd Escoli uznał, że jest w stanie poradzić sobie bez brandu Barcelony. Według prezesa współpraca z katalońskim klubem była dużą wartością, zwłaszcza marketingową. Wilczyński jednak zapewnia, że w klubie będą pracowały te same osoby. Oprócz tego na razie są prowadzone rozmowy z hiszpańskimi szkoleniowcami. Z tego wynika, że FC Barcelona nie będzie miała akademii w Polsce. 

Historia FC Barcelona Escola Varsovia

W 2011 roku miała miejsce uroczysta inauguracja działalności akademii piłkarskiej FC Barcelona. Była to pierwsza w Europie szkółka katalońskiego klubu. Oficjalna zapowiedź otwarcia akademii została ogłoszona podczas konferencji prasowej, w której uczestniczył między innymi Xavi Mercé, ówczesny dyrektor akademii piłkarskich Barcelony. Prezes szkółki, Wiesław Wilczyński, już od dawna angażował się do tego projektu i pierwszym jego pomysłem było zaproszenie do współpracy klubu AC Milan. Dyrektor ds. sportu już w 2011 roku udostępnił informację w mediach, że to włoski klub otworzy w Warszawie swoją akademię.

Jednak klub rozpoczął swoją współpracę z katalońskim zespołem. Swoją drogą młodzi adepci piłki nożnej z Polski marzyli o zostaniu pierwszym reprezentantem Polski, który zadebiutuje w FC Barcelonie, dlatego od początku otwarcia szkółki nie brakowało chętnych zasilić szeregi FCB Escola Varsovia pierwszej europejskiej szkółki piłkarskiej FC Barcelona, otwartej poza granicami Hiszpanii. Dyrektor techniczny, Carlos Alós, uważał, że otwarcie szkółki w Polsce to owocna decyzja, ponieważ w kraju jest bardzo wielu fanów Barçy, a stolica Polski oferuje dobre warunki do trenowania piłki nożnej. Inicjator projektu, Wiesław Wilczyński, zaznaczył też, że w Warszawie FCB Escola Varsovia planuje rozwijać talent sportowy najmłodszych i pogłębiać wiedzę na temat katalońskiego klubu. Początkowo warszawska filia planowała szkolić 1000 dzieci, którym wpajane będą wartości i filozofia klubu. Według dyrektora zarządzającego, Witolda Millera, warszawska szkółka Barcelony chciałaby się doczekać, aż wyszkoli nowego Messiego czy kolejnego Guardiolę.

Źródło: www.manchestercity.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj