Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Kapitan Manchesteru City, Vincent Kompany w niedzielnym meczu z Chelsea ponownie wpisał się na listę strzelców i po dwóch pierwszych spotkaniach nowego sezonu Premier League ma na swoim koncie dwa trafienia.

Wysoka skuteczność środkowego obrońcy sprawiła, że media zaczęły żartować na jego temat, twierdząc że w obecnym sezonie może włączyć się w walkę z Sergio Agüero o koronę króla strzelców Premier League.

– Zdecydowanie uczę się od Sergio – roześmiał się Kompany.

– Najbardziej cieszy mnie jednak fakt, że zdobywam bramki jako obrońca i jestem z tego dumny.

– Jestem bardzo zadowolony, że w ostatnich dwóch meczach nie straciliśmy żadnego gola. Jeśli mogę przyczynić się naszych zwycięstw, czuje się świetnie, ale fakt, że nie tracimy goli sprawia, że mogę spokojnie spać w nocy. 

Zdaniem Kompany’ego, w meczu z Chelsea, ekipa The Citizens wyeliminowała wszystkie błędy, jakie popełniała w zeszłym sezonie.

– Cieszę się, że udało nam się zemścić na Chelsea i nie popełniliśmy błędów jakie zdarzały nam się w poprzednich sezonach w meczach przeciwko nim. To był bardzo komfortowy mecz, głównie dlatego, że zrobiliśmy wszystko dobrze.

– Musimy pokazywać nasze najlepsze cechy przez cały rok. Osiągaliśmy całkiem dobre wyniki w ubiegłym roku. Błędem jest mówienie, że cały sezon był zły. Po prostu byliśmy rozczarowani na końcu.

Źródło: www.mcfc.co.uk