Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Kapitan Manchesteru City, Vincent Kompany był bardzo zadowolony ze zwycięstwa w sobotnim meczu z Watfordem. Reprezentant Belgii nie ukrywał po meczu, że ekipa Szerszeni sprawiła im sporo trudności.

– Wiedzieliśmy, że szerszenie będą trudnym rywalem, ale wiedzieliśmy, że przełom musi w końcu nadejść. Nic nie zaskoczyło nas w tym meczu, Watford było dobrym i zorganizowanym zespołem.

– Mieliśmy dużo większe posiadanie piłki, ale to nie istotne, jeżeli nie strzeliliśmy gola. Trener naprowadził nas i powiedział nam, co możemy zmienić i to przyniosło oczekiwany skutek.

– Jesteśmy zespołem, który bazuje na grze ofensywnej, więc rzadko mija dużo czasu, zanim strzelimy swojego pierwszego gola. Nasz styl gry sprawia, że stwarzamy wiele sytuacji.

– Zaczęliśmy sezon bardzo dobrze i zachowaliśmy czyste konto w czterech spotkaniach – to bardzo budujące. Jestem obrońcą więc fakt, że nie tracimy goli jest dla mnie tak samo ważny jak strzelanie bramek. Swoją drogą to bardzo fajne, że potrafimy zawsze znaleźć drogę do bramki.

Źródło: www.mcfc.co.uk