Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Kapitan Manchesteru City, Vincent Kompany uważa, że pieniądze inwestowane w klub przez szejka, Mansoura są dobre dla angielskiej piłki nożnej i reprezentacji Anglii.

Właściciel Manchesteru City od momentu przyjścia do klubu w 2008 roku, zainwestował w drużynę już 1.2 billiona funtów i nie zamierza szczędzić środków także podczas letniego okienka transferowego.

– Angielskie zespoły straciły nieco na jakości i znaczeniu w europejskich pucharach w ostatnich latach. Jestem jednak przekonany, że Anglia dogoni inne kraje i odrobi te zaległości, ponieważ inwestuje się tutaj więcej pieniędzy niż w jakichkolwiek innych krajach – stwierdził Kompany.

Właściciel Manchesteru City zainwestował także blisko 200 milionów funtów na rozwój klubowej akademii i zdaniem Kompany’ego jest to rodzaj inwestycji, która może przekształcić Anglię w piłkarskie mocarstwo.

– Rozwój akademii Manchesteru City dają szansę szkolenia niesamowitych talentów. Inne kluby również wydają dużo pieniędzy, aby rozwijać własne talenty, ale to zajmuje bardzo dużo czasu.

– Myślę, że nie będzie trzeba długo czekać na dzień, kiedy Anglia będzie mieć najlepszą ligę na świecie i najlepszą drużynę narodową, ponieważ będzie mieć najwięcej pieniędzy i najlepsze udogodnienia – stwierdził Kompany.

Źródło: www.dailymail.co.uk