Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Kapitan Manchesteru City, Vincent Kompany jest przekonany, że The Citizens odzyskają w przyszłym sezonie tytuł mistrza Anglii. City przystępowało do obecnego sezonu jako obrońca trofeum, jednak ostatecznie musiało uznać wyższość Chelsea.

– Zakończenie obecnego sezonu bez trofeum mistrzowskiego jest dla nas przykre, ale zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby odzyskać tytuł w przyszłym sezonie – powiedział reprezentant Belgii.

– Brakowało nam spójności w decydujących momentach sezonu, straciliśmy zbyt wiele punktów na własnym stadionie, co okazało się dla nas bardzo kosztowne. Zdobyliśmy w ostatnich latach dwa tytuły mistrzowskie i jesteśmy pewni, że wrócimy na nasze miejsce.

– Chcieliśmy być mistrzami, ale tabela nie kłamie. To był dla nas trudny sezon, ale cieszymy się, że zakończyliśmy go w dobrym stylu. Czuliśmy się okropnie po porażce z United, ale pokazaliśmy naszą siłę charakteru, kończąc sezon mocnym akcentem. Wygraliśmy nasze ostatnie pięć meczów i będzie dążyć do zwycięstwa w szóstym spotkaniu.

Były piłkarz Hamburgera SV podziękował także fanom City.

– Nasi fani byli niesamowici, tak jak zawsze. Chcemy zdobyć trzy punkty w ostatnim meczu, bo to najlepszy sposób, aby podziękować kibicom za wsparcie.

– Mistrzostwo jest naszym celem w przyszłym sezonie i zrobimy wszystko, aby wygrać nasz trzeci tytuł w ciągu ostatnich pięciu lat.

Źródło: www.mcfc.co.uk