Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Kapitan Manchesteru City, Vicent Kompany z optymizmem patrzy w przyszłość i wyczekuje nowego sezonu Premier League.

Sam zawodnik ma za sobą nie najlepszy sezon, a ekipa Obywateli nie obroniła tytułu mistrza Anglii. Władze klubu już jakiś czas temu zapowiedziały wzmocnienia zespołu w letnim okienku transferowym, a Kompany jest przekonany, że Manchester City ma wszystko to, czego potrzeba, aby przyciągnąć do siebie najlepszych piłkarzy na świecie.

Na celowniku klubu z Etihad Stadium znajdują się między innymi Raheem Sterling, Kevin De Bruyne i Paul Pogba, którzy łączeni są także z innymi czołowymi klubami.

– Nie ma zbyt wielu graczy na takim poziomie, jak wspomniana trójka, ale jest z kolei kilka zespołów, które także interesują się ich zakontraktowaniem – stwierdził Kompany.

– Myślę, że mamy wszystko, aby przyciągnąć najlepszych zawodników na świecie. Mamy świetne obiekty, mamy jeszcze większą pojemność stadionu i wszystko, aby osiągnąć sukces w przyszłość Niektóre kluby mają jednak bogatszą historię, a nie raz ciężko przewidzieć jakimi kryteriami kierują się zawodnicy.

– Każdy klub na świecie, nawet najsilniejszy robi wszystko, aby dokonać dwóch trzech wzmocnień. Jeżeli tego nie zrobisz, istnieje ryzyko, że inne zespoły staną się jeszcze silniejsze. Jestem przekonany, że dokonamy latem właściwych wzmocnień.

Kompany cofnął się też pamięcią do poprzedniego sezonu, w którym Manchester City przegrał walkę o mistrzostwo z Chelsea.

– Zajęliśmy drugie miejsce, więc nie ma przed nami wiele ekip. Chelsea uciekła nam zbyt wcześnie i zbyt łatwi, dlatego nie możemy sobie na to pozwolić nigdy więcej.

Źródło: www.manchestereveningnews.co.uk