Etihad Stadium

Manchester City nie zwalnia tempa. Podopieczni Manuela Pellegriniego wygrali trzecie spotkanie z rzędu, pokonując w wyjazdowym meczu 3. kolejki Premier League Everton 2:0. Aktualni wicemistrzowie Anglii są na ten moment jednym zespołem w lidze, który zdobył komplet punktów we wszystkich dotychczasowych spotkaniach i z dorobkiem dziewięciu oczek zajmują pierwsze miejsce w tabeli.

Spotkanie na Goodison Park wbrew pozorom było bardzo trudnym przetarciem dla Obywateli. W pierwszej części spotkania lepiej prezentował się Everton, a podopiecznym Manuela Pellegriniego niezwykle trudno konstruowało się akcje ofensywne.

Po zmianie stron, City prezentowało się jednak o wiele lepiej, a worek z bramkami rozwiązał w 60 minucie Aleksandar Kolarov. Zwycięstwo MCFC zostało przypieczętowane w 88. minucie gry, kiedy dwójkową akcję przeprowadził Samir Nasri i Yaya Toure.

Everton – Manchester City 0:2 (0:0)
0:1 Kolarov 60′