Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Obrońca Manchesteru City, Aleksandar Kolarov być może opuści klub podczas letniego okienka transferowego.

Latem minionego roku Serb wielokrotnie podkreślał, że chętnie powróciłby do włoskiej Serie A, gdzie spędził najlepszy okres swojej kariery jako zawodnik rzymskiego Lazio. Ostatecznie 29-latek pozostał w Manchesterze, ale w dalszym ciągu zastanawiał się nad odejściem i nie wydaje się, aby zmienił zdanie.

– Chciałbym wrócić do Włoch, ale zdaję sobie sprawę, że może to być trudne – mówił w przeszłości Kolarov, który ma jeszcze trzyletni kontrakt z Manchesterem City.

Reprezentant Serbii w zespole City pełnił zazwyczaj funkcję zmiennika Gaela Clichy’ego, jednak w końcówce obecnego sezonu pojawiał się w podstawowym składzie zespołu Obywateli i dwukrotnie udało mu się wpisać na listę strzelców.

Mimo to nie trudno odnieść wrażenie, że 29-latek nie czuje się do końca szczęśliwy w klubie z Etihad Stadium.

Spekuluje się, że trener Manchesteru City, Manuel Pellegrini może zezwolić Kolarovowi na odejście podczas letniego okienka transferowego. Wicemistrzowie Anglii mają przejść latem rewolucje kadrową, a na celowniku klubu znajduje się między innymi obrońca AS Monaco, Layvin Kurzawa. Ponadto jest jeszcze utalentowany Angelino z drugiego zespołu The Citizens, z którym klub wiąże ogromne nadzieje.

Zainteresowanie Kolarovem wykazuje między innymi Inter Mediolan.

Źródło: www.manchestereveningnews.co.uk