Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Odejście  Stevana Joveticia z Manchesteru City podczas letniego okienka transferowego wydaje się być nieuniknione.

Reprezentant Czarnogóry nie widzi dla siebie perspektyw w zespole z Etihad Stadium i chciałby powrócić do włoskiej Serie A, gdzie zainteresowanie jego osobą wykazują Inter Mediolan i Juventus.

Napastnik ma już za sobą rozmowy z władzami Interu, który na dzień dzisiejszy wydaje się być faworytem do jego pozyskania, ale władze Juventusu wciąż mają nadzieje na jego pozyskanie.

Rola 25-letniego napastnika w zespole Obywateli drastycznie spadła po transferze do klubu Wilfreda Bony’ego ze Swansea podczas zimowego okienka transferowego.

Czarnogórzec nie znalazł się wówczas w kadrze Manchesteru City na wiosenne zmagania w rozgrywkach Ligi Mistrzów, co było wyraźnym sygnałem, że trener Manuel Pellegrini nie widzi dla niego miejsca w zespole.

– Trener podciął mi skrzydła. Czuję, że zasługuję na grę w Champions League i wiele osób jest tego samego zdania. Często słyszę, że jestem doskonałym graczem, ale widocznie menedżer nie myśli w ten sam sposób. Jestem bardzo rozczarowany. To nie był dobry ruch ze strony menadżera. Powiedziałem mu o tym, ale nie chciał mnie słuchać. Przyszedłem do City, żeby grać w Lidze Mistrzów – mówił wówczas rozczarowany Jovetic.

Źródło: www.manchestereveningnews.co.uk