Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Według doniesień The Telegraph, Obywatele planują włączyć się do wyścigu po będącego w życiowej formie napastnika Leicester. Zainteresowanie usługami Vardy?ego wyrażają również działacze londyńskiej Chelsea. Klub z Etihad Stadium nie jest podobno aż tak zdeterminowany jak The Blues, jednak ewentualna oferta Londyńczyków lub kolejna kontuzja Sergio Aguero może uczynić ze snajpera Lisów transferowy cel nr 1.

Vardy byłby sporym wzmocnieniem siły ataku, ponieważ pod nieobecność Aguero City cierpi na niedobór napastników- w tym momencie jedyną alternatywą dla Kuna są Wilfried Bony i nastoletni Kelechi Iheanacho. Dodatkowo, Anglik przydałby się Manuelowi Pellegriniemu w rozgrywkach Champions League. Obecny skład The Citizens w europejskich rozgrywkach zawiera maksymalną ilość 17 obcokrajowców i z powodu tego limitu, w 21-osobowej kadrze brakuje Iheanacho. Poza tym, Vardy pomógłby wypełnić obowiązującą w Premier League zasadę ?home-grown?.

Do transferu napastnika może dojść już w zimowym oknie transferowym. Leicester w celu zatrzymania 28-letniego gracza planuje przygotować nowy kontrakt z podwyżką. Prawdopodobne jest jednak, że wyceniany na 30 mln funtów zawodnik zdecyduje się na zmianę barw klubowych.