Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Utalentowany napastnik Manchesteru City, Kelechi Iheanacho może zadebiutować w pierwszym zespole Obywateli w ostatnim meczu tegorocznego sezonu Premier League z Southampton. Wychowanek klubu miałby pojawić się na boisku w charakterze zmiennika.

Oczekiwano, że utalentowany, 18-letni Nigeryjczyk zadebiutuje w zespole dowodzonym przez Manuela Pellegriniego już na początku miesiąca, ale Chilijski szkoleniowiec miał zwlekać z tą decyzją aż do meczu ze Świętymi.

Debiut w pierwszym zespole, byłby spuentowaniem udanego roku w wykonaniu Iheanacho. Napastnik najpierw wziął udział w letnim tournée Manchesteru w USA po którym został nazwany przez Pellegriniego bardzo ważnym zawodnikiem na przyszłość, a następnie zaliczył udany sezon w zespołach młodzieżowych.

Ciężko przewidzieć już teraz, jak potoczą się losy Nigeryjczyka w nowym sezonie, ale na dzień dzisiejszy wiele wskazuje, że pozostanie on Manchesterze.

– Manchester City na pewno nie wypożyczy Iheanacho. Plan A, B i C zakłada, że zostanie w klubie w przyszłym sezonie – powiedział kilka dni temu agent 18-latka.

Również sam zawodnik wiążę swoją najbliższą przyszłość z Manchesterem.

– Mam nadzieję, że trener widzi we mnie dobre cechy i mam nadzieję, że będę grał wkrótce w pierwszej drużynie – wyznał Iheanacho.

Źródło: www.manchestereveningnews.co.uk