Rodrigo Hernández Cascante, lub w skrócie po prostu Rodri do drużyny z Etihad Stadium przeprowadził się zeszłego lata z Atletico Madryt za imponującą kwotę 70 mln euro. Do tej pory w bieżącym sezonie 23- letni pomocnik nie wyróżnił się niczym szczególnym, podobnie zresztą jak większość jego kolegów z drużyny, aż do ostatniego meczu z West Ham United.

W wygranym przez Obywateli spotkaniu z zagrożonymi degradacją Londyńczykami Hiszpan popisał się czymś, czego nie udało się dokonać żadnemu innemu zawodnikowi w ponad 100- letniej historii angielskiej ligowej piłki.

W pojedynku z The Hammers Rodrigo był centralną postacią swojej drużyny, czego dowodem są 188 podania, którymi starał się obsłużyć swoich kolegów błękitnych koszulkach. Nawet jeśli odejmiemy od tego 10, które nie trafiły do adresata to i tak liczba 178 celnych podań jest liczbą, której nie osiągnął do tej pory żaden inny piłkarz grający na angielskich ligowych boiskach w jednym meczu.

Dla porównania cała drużyna West Hamu United przez 90 minut zdołała wykonać 169 celnych podań, czyli o 9 mniej o samego Rodrigo.

Źródło: www.90min.de

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj