fot. www.mancity.com

Ilkay Gündogan dołączył do długiej listy gwiazd futbolu, którzy udzielają pomocy finansowej w obliczu kryzysu spowodowanego wybuchem pandemii koronawirusa.

29-latek z Manchesteru City wspiera osoby szczególnie dotknięte pandemią w okręgu Heinsberg w Nadrenii Północnej-Westfalii prywatnymi darowiznami.

We współpracy z Fußball-Verband Mittelrhein (FVM), okręgiem Heinsberg, klubem amatorskim SVG Birgden-Langbroich-Schierwaldenrath i supermarketem w Birgden, Gündogan uruchomił usługę zakupów dla potrzebujących w okręgu Heinsberg, a zwłaszcza dla społeczności zamieszkującej gminę Gangelt. Okręg Heinsberg znajdujący tuż przy holenderskiej granicy uważany jest za epicentrum epidemii w Niemczech. Ponadto urodzony w Gelsenkirchen pomocnik Obywateli zakupił paczki wraz z podziękowaniami dla personelu medycznego z oddziałów intensywnej opieki medycznej w okolicznych szpitalach.

Wszystkie koszty związane z zakupami reprezentant Niemiec pokryje z własnych prywatnych pieniędzy.

Gündogan:

– Będąc w Manchesterze, uważnie śledziłem sytuację w Niemczech i zdjęcia z Heinsberg szczególnie utkwiły mi w pamięci. Dlatego chcę zaangażować się dokładnie, tam, gdzie ludzie potrzebują najbardziej pomocy. My piłkarzy czy to zawodowi, czy amatorzy musimy wykazać solidarność i wspierać osoby, które potrzebują naszej pomocy.

Źródło: www.eurosport.de

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj