Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Bayernu Monachium, Pep Guardiola od dłuższego czasu łączony jest z przenosinami do Manchesteru City po zakończeniu swojej współpracy z niemieckim klubem. Póki co jednak wszystko wskazuje na to, że Hiszpan przedłuży swoją umowę z Bayernem i pozostanie na  swoim dotychczasowym stanowisku.

Taki stan rzeczy może spowodować, że Manchester City może zdecydować się na kolejne przedłużenie umowy z trenerem Manuelem Pellegrinim, co definitywnie zakończy temat przenosin Guardioli.

Przenosiny Hiszpana na Etihad Stadium mogłyby być bardzo ciekawą opcją dla City. Guardiola przez wielu ekspertów wymieniany jest jako idealny kandydat do pracy w zespole Obywateli, a Manuel Pellegrini jest jednym z mentorów trenera Bayernu. Tak czy inaczej wszystko leży w rękach Bayernu i samego Guardioli.

– Jestem wielkim fanem Pellegriniego. Nauczyłem się wiele od niego i jego metod szkoleniowych. Utrzymujemy bardzo dobre relacje koleżeńskie i jestem wielkim zwolennikiem jego filozofii – wyznał Guradiola.

– Można oglądać jego zespół w akcji, nie wiedząc, kto go trenuje i patrząc na ich styl, od razu wiadomo, że to zespół dowodzony przez Pellegriniego.