fot. www.mancity.com

Fernando Luiz Rosa, czyli po prostu Fernandinho przedłużył kontrakt z Manchesterem City o kolejne 12 miesięcy. Nowa umowa oznacza, że Brazylijczyk pozostanie w klubie do lata 2021 roku.

Urodzony 4 maja 1985 roku Fernandinho do kubu z Etihad Stadium przeniósł się w 2013 roku z ukraińskiego Szachtara Donieck i do dnia dzisiejszego razem z innymi Obywatelami zdobył trzy tytuły mistrza Anglii, jeden Puchar Anglii i cztery razy triumfował w rozgrywkach Pucharu Ligi.

34- letni reprezentant Brazylii przez 7 lat pobytu w Manchesterze City udowodnił, że jest jednym z najbardziej udanych transferów do klubu w ostatniej dekadzie i wciąż mimo swojego wieku jest kluczową postacią w drużynie kierowanej przez Pepa Guardiolę.

Fernandinho po złożeniu podpisu:
To dla mnie najlepsza z możliwych wiadomości. Chciałbym skorzystać z okazji i wyrazić swoją wdzięczność moim kolegom z drużyny i wszystkim pracownikom. Bez nich ta transakcja nie byłaby możliwa. Szczerze dziękuję każdemu z nich. Cieszę się każdą sekundą spędzoną tutaj. Nigdy nie spodziewałem się, że zbuduję tak dobre relacje z fanami i z klubem, ale tak się stało i jestem każdego dnia za to wdzięczny. Nasi fani są niesamowici. Cieszę się, że będę mógł grać dla nich jeszcze przez rok. Czuję ich miłość i pasję i naprawdę bardzo mi to pomaga.

Dyrektor SportowyTxiki Begiristain:
Ta nowa oferta odzwierciedla jakość i zaangażowanie Fernandinho. Jest nie tylko profesjonalistą pierwszej klasy i jednym z najlepszych piłkarzy na świecie, ale także fantastyczną osobą, która każdego dnia daje przykład innym.

Kilka faktów

 • Sezon 2013/14
  Meczów – 46
  Bramki – 5
  Asysty –  5
  Mistrzostwo Anglii, Puchar Ligi
 • Sezon 2014/15
  Meczów – 43
  Bramki – 3
  Asysty – 4
 • Sezon 2015/16
  Meczów – 50
  Bramki – 6
  Asysty – 6
  Puchar Ligi
 • Sezon 2016/17
  Meczów – 44
  Bramki – 3
  Asysty – 2
 • Sezon 2017/18
  Meczów – 48
  Bramki – 5
  Asysty – 5
  Mistrzostwo Anglii, Puchar Ligi
 • Sezon 2018/19
  Meczów – 42
  Bramki – 1
  Asysty – 3
  Mistrzostwo Anglii, Puchar Anglii, Puchar Ligi, Community Shield
 • Sezon 2019/20
  Meczów – 22
  Bramki – 0
  Asysty – 0
 • Ogólnie
  Meczów – 299
  Bramki – 23
  Asysty – 25

 

Źródło: www.mancity.com

 

3 KOMENTARZE

 1. Uważam, że Fernandinho to już legenda Manchesteru City i cieszę się, że pogra jeszcze w naszych barwach. Grał przez lata na niedocenianej, ale bardzo kluczowej pozycji Defensywnego Środkowego Pomocnika, stąd może więcej mówiło się o innych graczach City w kontekście określenia „legenda”. Ja uważam, że poziom, który prezentuje, zasługi w pełni uprawniają by wymieniać go w jednym rzędzie z Kompanym, Aguero, D. Silva…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj