Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Napastnik Manchesteru City,  Enes Ünal, który jakiś czas temu dołączył do ekipy Obywateli z tureckiego Bursasporu wyznał w rozmowie z oficjalną stroną klubową, że jest podekscytowany perspektywą gry w jednym zespole z Sergio Agüero. Młody Turek opowiedział także dlaczego zdecydował się na przeprowadzkę do Manchesteru City.

– Miałem świetny czas w zespołach młodzieżowych.  Po tym okresie zacząłem grać w pierwszej drużynie, ale faktycznie jestem znany przede wszystkim z gry w młodzieżowych reprezentacjach Turcji – stwierdził Ünal, który 24 bramki w 25 meczach w reprezentacji i 170 goli w 102 meczach w Coca-Cola Academy League.

– Transfer do Manchesteru City jest dla mnie jak sen. Kiedy wracam do pokoju i zaczynam myśleć o tym, gdzie teraz jestem i kim trenuje, ciężko mi to sobie uświadomić. Jest to bardzo ekscytujące, ale kiedy jestem na boisku, nie myślę już o tym; po prostu dobrze się bawię, bo gram z najlepszymi zawodnikami. Zawsze lepiej grać z najlepszymi zawodnikami.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że tu jestem. Przez pierwsze kilka dni byłem zdenerwowany, ale potem się przyzwyczaiłem. Teraz nie mam żadnych obaw jedyną rzeczą jaka mi dokucza jest zmęczenie.

– Usiedliśmy z z moimi rodzicami i ludźmi, którym ufam i zdecydowaliśmy, że Manchester City jest dla mnie najlepszą opcją. Teraz jestem tutaj i dlatego też jestem szczęśliwy.

– Premier League jest prawdopodobnie najchętniej oglądaną ligą w Turcji i dlatego wiem, że to dobra decyzja. Znałem już wszystkich piłkarzy, wiedziałem dużo o lidze i zespole. Manchester City to bardzo znany zespół i wszyscy w Turcji dobrze go znają.

Źródło: www.mcfc.co.uk