Etihad Stadium

Manchester City udanie zrehabilitował się za porażkę w ostatnim meczu ligowym z Arsenalem i pokonał w meczu 18. kolejki Premeir League, rozgrywanym w Boxing Day,

Spotkanie na Etihad Stadium od pierwszej minuty zaczęło układać się po myśli podopiecznych Manuela Pellegriniego.

Już w 12 minucie Obywatele wyszli na prowadzenie za sprawą Raheema Sterlinga, który wykorzystał dośrodkowanie Kevina de Bruyne’a.

Pięc minut później prowadzenie podwyższył Yaya Toure, który powoli powraca do wysokiej dyspozycji strzeleckiej.

Prowadzenie City w pierwszej połowie przypieczętował Wilfried Bony, zdobywając bramkę na 3:0.

Po zmianie stron, City w dalszym ciągu grało dobrze i efektownie, a w 54 minucie bramkę na 4:0 zdobył Kevin de Bruyne.

Kiedy wydawało się, że goście nie zdołają już się podnieść, honorowego gola zdobył Fabio Borini.

Zwycięstwo City mogło być jeszcze bardziej efektowne, ale 69 minucie gry rzutu karnego nie wykorzystał Wilfried Bony.

Manchester City 4:1 Sunderland
1:0 Sterling 12′