Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Manchester City wiąże długoterminowe plany z belgijskim obrońcą, Jasonem Denayerem.

Utalentowany reprezentant Belgii ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Celticu Glasgow, gdzie prezentował równą, wysoką formę, co zostało dostrzeżone przez działaczy wicemistrza Anglii.

Zdaniem mediów Manchester City chce podpisać nowy, długoterminowy kontrakt z 19-latkiem na o wiele lepszych warunkach finansowych. Obecna umowa Belga wygasa w 2016 roku, a podpisanie przez niego nowego kontraktu da City pewność, że perspektywiczny zawodnik pozostanie w klubie na dłuższy czas.

– Miniony sezon był bardzo ważny dla Jasona, ponieważ udało mu się zdobyć doświadczenie w pierwszej drużynie. Udało nam się doprowadzić do wypożyczenia do Celticu Glasgow i był to bardzo udany krok, ponieważ Jason radził sobie bardzo dobrze i grał regularnie – powiedział agent obrońcy, Jesse de Preter.

– Jason od razu wskoczył na poziom, którego oczekiwano od niego od pierwszego dnia i trzymał go do samego końca przez co został wybrany najlepszym młodym zawodnikiem roku w Szkocji.

– To prawda, że Manchester City wyrazili chęć przedłużenia umowy z Jasonem. Jego obecny kontrakt jest ważny do 30 czerwca 2016, a kierownictwo Manchesteru City oznajmiło, że widzi Jasona jako gracza pierwszego zespołu w przyszłym sezonie.  Jesteśmy w trakcie negocjacji w sprawie podpisania nowego kontraktu.

Źródło: www.manchestereveningnews.co.uk