Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Fabian Delph został w piątek oficjalnie zaprezentowany jako nowy zawodnik Manchesteru City. Reprezentant Anglii nie ukrywał, że transfer z Aston Villi do ekipy Obywateli jest dla niego ogromną szansą, aby stać się jeszcze lepszym zawodnikiem.

– Jestem bardzo szczęśliwy. Transfer do Manchesteru City jest dla mnie wielką szansą i okazją do tego, aby grać obok jednych z najlepszych graczy na świecie. Nie mogę doczekać się, kiedy to nastąpi – wyznał Delph tuż po podpisaniu umowy.

– Za każdym razem, kiedy grałem przeciwko City, miałem wrażenie, jakbym walczył z wiatrakami, dlatego będzie to fantastyczne uczucie mieć po swojej stronie takich graczy jak David Silva, Yaya Toure, Samir Nasri i Sergio Agüero. Chcę przyjrzeć się im na treningach i podczas spotkań testowych, aby dostosować się do ich stylu gry.

– Rozmawiałem z Joe Hartem, kiedy byłem z nim na zgrupowaniu kadry i opowiadał mi dużo o celach klubu. Odbyłem także pogawędkę z Micahem Richardsem, który stwierdził, że to najlepszy klub w jakim miał okazję grać i opowiedział mi o swojej karierze w City.

– Nie mogę doczekać się spotkania z chłopakami w Australii i nie mogę doczekać się, aby zacząć treningi. Jedno mogę obiecać – nigdy nie przestanę ciężko pracować dla zespołu i naprawdę nie mogę doczekać się gry przed fanami City.

Źródło: www.mcfc.co.uk