Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Pomocnik Manchesteru City, Kevin de Bruyne zdaje sobie sprawę, że nadchodzące, wyjazdowe spotkanie ze Stoke City może należeć do jednych z najtrudniejszych, wyjazdowych spotkań Obywateli w tym sezonie.

Reprezentant Belgii doskonale pamięta, kiedy niemal dwa lata temu jako zawodnik Chelsea, przegrał na Britannia Stadium z ekipą Garncarzy 2:3.

– Wiem z własnego doświadczenia, że mecz ze Stoke może być bardzo trudny. W ostatnich sezonach wiele czołowych drużyn gubiło tam punkty, więc zdaję sobie sprawę, że może być to dla nas wielki test – powiedział De Bruyne z rozmową z oficjalną stroną klubową.

– Stoke zmieniło styl gry w ciągu ostatnich kilku lat, więc nie jestem pewien, czy zagrają w taki sposób jak w tamtym spotkaniu. W każdym razie doskonale pamiętam mecz z 2013 roku, kiedy przegraliśmy z nimi i wiem, że nie będzie łatwo.

– Muszę przyznać, że nie oglądałem Stoke od czasu mojego powrotu do Anglii. Generalnie nie oglądam zbyt wielu spotkań jeśli mam być szczery, ale mają kilku dobrych napastników, więc zapowiada się dobra gra.