FA CUP WEMBLEY
fot. www.thefa.com

Rozgrywki Pucharu Anglii wstrzymane zostały na etapie ćwierćfinałów i nadal nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy i kiedy zostaną one wznowione.

W czwartek przedstawiciele klubów i Angielskiej Federacji Piłki Nożnej wydały w tej sprawie wspólne oświadczenie, w którym czytamy:

? FA robi wszystko, co w jej mocy, aby rozgrywki zostały dokończone. Szczególną uwagę przywiązujemy do bezpieczeństwa, analizujemy obecną sytuację i gdy tylko to będzie możliwe, wznowimy zawody o Puchar Anglii. Zrobimy wszystko, by marzenie o Wembley się spełniło.

Choć na spotkaniu nie padła nawet w przybliżeniu data lub okres, w którym możliwe będzie dokończenie pucharu, to angielska prasa spekuluje, że może to nastąpić w trakcie trwania rozgrywek Premier League w przyszłym sezonie, a świętu futbolu, czyli finał na Wembley może się odbyć w październiku.

Pary 1/4 finału Pucharu Anglii:

Sheffield United – Arsenal Londyn
Newcastle United – Manchester City
Norwich City – Manchester United
Leicester City – Chelsea Londyn


Krótko przedtem Football Association podjęła decyzję o zakończeniu rozgrywek w niższych ligach. Wszystkie wyniki zostały anulowane. Ustalone również, że w bieżącym sezonie nie będzie ani spadków o klasę niżej, ani awansów do wyższej ligi. Decyzje ta wywołała już falę protestów ze strony zainteresowanych klubów.

Źródło: www.sport1.de

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj