Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Według najnowszych doniesień mediów, Manchester City przeprowadzi prawdziwą rewolucję kadrową podczas letniego okienka transferowego. Właściciele klubu są podobno rozczarowani faktem, że ich drużynie nie udało się obronić tytułu najlepszej drużyny Premier League i nie zamierzają szczędzić środków na wzmocnienia zespołu.

Priorytetem włodarzy The Citizens ma być między innymi pozyskanie pomocnika Juventusu, Paula Pogby.

Reprezentant Francji ma być nie tylko wzmocnieniem składu, ale również centralną postacią w powrocie do wysokiej formy lidera City – Yayi Toure. Iworyjczyk może pokazać pełnie swojego potencjału tylko w sytuacji, kiedy czuję wsparcie i asekurację drugiego defensywnego pomocnika, a takim piłkarzem jest bez wątpienia Pogba.

Spekuluje się, że były zawodnik Manchesteru United mógłby trawić na Etihad Stadium za kwotę oscylującą w granicach 60 milionów funtów.

Kolejnym piłkarzem, który w zamyśle władz jest niezbędny Manchesterowi City jest pomocnik Wolfsburga, Kevin de Bruyne.

Reprezentant Belgii mimo, że jego umowa wygasa dopiero w 2019 roku, jest w negocjacjach z władzami Wilków w kwestii podpisania nowego kontraktu, na mocy którego miałby inkasować 8,5 miliona euro zamiast dotychczasowych 5 milionów. Ponadto w jego kontrakcie miałaby znaleźć się klauzula zezwalająca na jego odejście w przypadku, gdy zainteresowany klub zdecydowałby się na wyłożenie kwoty 60 milionów euro.

Były zawodnik Chelsea ma podjąć decyzję w ciągu najbliższych kilku tygodni, ale wydaje się, że jego odejście z zespołu wicemistrza Niemiec jest możliwe. Agent zawodnika, Patrick De Koster potwierdził, że był w kontakcie z przedstawicielami Manchesteru City.

Spekulowano, że oprócz Manchesteru City, Paris Saint-Germain i Bayernu Monachium, piłkarzem interesuje się także Manchester United, co zostało zdementowane.

– Spotkałem się z przedstawicielami Manchesteru City i mieliśmy kontakt w sprawie Kevina, podobnie jak z wieloma innymi klubami. Nigdy nie rozmawiałem jednak z nimi z Manchesteru United – wyznał Koster w rozmowie z mediami.

Źródło:  www.dailystar.co.uk / www.bild.de