Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Manuel Pellegrini przymierzany jest jako trener, który w dalszej perspektywie może objąć posadę w Chelsea Londyn.

Dziś Bayern Monachium wydał oficjalne oświadczenie dotyczące przyszłości trenera Pepa Guardioli, który wraz z końcem sezonu pożegna się z bawarskim klubem. Decyzja o odejściu Hiszpana z Bayernu, utożsamiana jest z podjęciem przez niego posady w Manchesterze City, co z kolei wiąże się z odejściem Manuela Pellegriniego na rok przed końcem umowy.

Chelsea kilka dni temu pożegnała się z Jose Mourinho, a jego następcą do końca sezonu został Holender, Guus Hiddink. Spekuluje się, że cała układanka może prowadzić do tego, że Pellegrini obejmie latem stery w Chelsea, zwłaszcza że analizując ostatnie wypowiedzi Chilijczyka można odnieść wrażenie, że szykuje się od do odejścia z Etihad Stadium.

= Mam nadzieję, że Guardiola będzie miał możliwość pracy w Manchesterze City. Mówię to, ponieważ kocham ten klub i jestem pewien, że będzie to bardzo dobre dla całego otoczenia City -powiedział Pellegrini zapytany o Guardiolę.

– Moja przyszłość? Wiele może się wydarzyć, nigdy nic nie wiadomo. Zobaczymy w przyszłym roku.