Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Manchester City ma za sobą bardzo udane letnie okienko transferowe, podczas którego udało mu się dokonać kilku istotnych wzmocnień. Obywatele wydali około 150 milionów funtów na letnie wzmocnienia, pozyskując Kevina de Bruyne’a, Raheema Sterlinga, Fabiana Delpha, Nicolasa Otamendiego, Patricka Robertsa i Enesa Unala.

Działaczom wicemistrza Anglii bardzo zależało także na pozyskaniu pomocnika Juventusu, Paula Pogby, jednak ostatecznie reprezentant Francji pozostał we Włoszech.

Swego czasu spekulowano, że zainteresowany klub chcąc pozyskać pomocnika, musi liczyć się z wydaniem kwoty oscylującej w granicach 70 milionów funtów. Dyrektor generalny Juventusu, Giuseppe Marotta ostrzegł, że podczas przyszłorocznego okienka transferowego, cena za asa Starej Damy będzie o wiele większa.

– Zdecydowaliśmy się zatrzymać Pogbę pomimo konkretnych ofert zagranicznych klubów. W przyszłości Paul będzie wart ponad 100 milionów funtów – zakomunikował Marotta.

– Zauważyłem, że Premier League jest coraz bogatsza, a kluby kupują graczy za ceny, które do niedawna były szalone, a dzisiaj są zupełnie normalne.

– Jeśli Pogba będzie rozwijał się tak jak w poprzednim sezonie, myślę, że w przyszłym roku będzie ciężko pozyskać go za 100 milionów funtów.

Źródło: www.manchestereveningnews.co.uk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj