Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Manchester City jest jednym z wielu klubów, które zainteresowane są pozyskaniem pomocnika Juventusu, Paula Pogby.

Reprezentant Francji od dłuższego czasu łączony jest z odejściem ze Starej Damy, ale niezwykle ciężko przewidzieć jak potoczą się jego dalsze losy.

Spekuluje się, że działacze Manchesteru City są skłonni zapłacić za utalentowanego pomocnika nawet 70 milionów funtów, ale zdają sobie sprawę, że nawet taka suma może nie wystarczyć, aby sprowadzić go na Etihad Stadium.

Powód jest prosty – zawodnik wyżej od gry w Manchesterze ceni sobie możliwość przeprowadzki do Barcelony i jest podobno skłonny pozostać w Turynie jeszcze przez rok, aby przenieść się do katalońskiego klubu, który aktualnie ma nałożony zakaz transferowy.

Niepewna sytuacja z Pogbą sprawia, że Manchester City poszukuje alternatyw dla reprezentanta Francji. Zdaniem angielskich mediów do zespołu dowodzonego przez Manuela Pellegriniego może trafić pomocnik Bayeru Leverkusen, Lars Bender.

Głównym czynnikiem, który miałby sprawić, że 26-letni reprezentant Niemiec zdecydowałby się na przenosiny do Anglii miałaby być chęć zdobywania trofeów. Bender występuje w zespole Aptekarzy od 2009 roku i jak na razie nie zdobył z nim żadnego trofeum.

Spekuluje się, że operacja przenosin Niemca na Etihad Stadium mogłaby zamknąć się w kwocie 25 milionów funtów, co czyni go o wiele tańszą opcją niż Pogba.

Źródło: www.mirror.co.uk