Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Dyrektor sportowy Manchesteru City, Txiki Begiristain oraz trener Manuel Pellegrini widziani byli na poniedziałkowym meczu pomiędzy Chile, a Meksykiem rozgrywanym w ramach turnieju Copa America.

Obecność przedstawicieli sztabu szkoleniowego wicemistrzów Anglii na południowoamerykańskim turnieju może mieć tylko i wyłącznie jeden cel  – obserwacje zawodników, którzy w najbliższej perspektywie mogliby dołączyć do zespołu Obywateli.  Nic dziwnego Copa America często uważane jest za turniej, który jest prawdziwą wylęgarnią talentów.

Poniżej lista zawodników, którzy mogli znaleźć się na celowniku Manchesteru City, biorąc pod uwagę aktualne zapotrzebowanie zespołu z Etihad Stadium.

1) Derlis Gonzalez

21-letni Paragwajczyk uważany jest za jednego z najzdolniejszych zawodników w Ameryce Połduniowej. Mimo młodego wieku, może pochwalić się sporym doświadczeniem zebranym w barwach Bazylei, gdzie otrzymał szansę gry w Lidze Mistrzów.

2) Jesus Manuel Corona

22-letni Meksykanin broniący barw Twente od lat uważany jest w swojej ojczyźnie za wschodzącą gwiazdę futbolu. Corona zazwyczaj występuje na pozycji prawoskrzydłowego, ale z powodzeniem może grać na pozycji ofensywnego pomocnika.

W jaki sposób Meksykanin może zaimponować władzom City? Przede wszystkim poprzez udowodnienie, że nadszedł czas, aby spróbować sił w bardziej renomowanym zespole.

3) Javier Güemez

23-letni Meksykanin na boisku imponuje przede wszystkim dojrzałością. Zawodnik Club America może być dobrą, niezbyt drogą alternatywą dla City, którego poszukuje wzmocnień w środku pola.

4) Charles Aranguiz

Dla 26-letni rozgrywającego brazylijskiego Internacional jest to najlepszy moment, aby spróbować swoich sił w Europie. W 2008 roku, Chilijczyk przebywał na wypożyczeniu w Ipswich Town, gdzie w 5 spotkaniach zdobył 4 bramki. Obywatele chcąc pozyskać Aranguiza muszą jednak nastawić się na ostrą rywalizacje z Arsenalem.

5) Arturo Vidal

Najbardziej znany z wymienionych zawodników. Vidal mógłby być dobrą opcją dla Manchesteru City, w momencie, kiedy władzom Obywateli nie udałoby się pozyskać jego klubowego kolegi, Paula Pogby.

Źródło: www.manchestereveningnews.co.uk